Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 20.03.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.03.2011 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Chrystus zaprosił nas na Górę Tabor, na górę przemienienia. To po to jest tak blisko nas tu na ołtarzu, byśmy się Nim zachwycili i zapragnęli nowego życia, przemienionego życia. On wie, że gdy Mu nie zawierzymy, nie udźwigniemy jego ciężaru, a na pewno nie niesiemy krzyża choroby czy samotności.

2. Zapraszamy dziś na godz. 17.00 – na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. A w każdy piątek na Drogę Krzyżową, które odprawiamy po Mszy św. o godz. 8.00, o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia, o 17.00 – dla dzieci i po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

3. Wbrew doniesieniom prasowym i medialnym jest w Rzymie jeszcze dużo miejsc w hotelach i wiele firm, które z Krakowa oferują na dobrych warunkach wyjazd na beatyfikację Ojca św, Jana Pawła II na 1 maja. Adresy i kontakty są wywieszone w gablotach i można je znaleźć na stronach internetowych.

4. W przyszłą niedzielę 27 marca będzie dodatkowa Msza św. dla przedszkolaków i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy wszystkich maluchów i ich rodziców.

5. Bóg zapłać za wasze dzisiejsze ofiary złożone na tacę, wszystkie są przeznaczone na potrzeby naszej rodziny parafialnej. Jej funkcjonowanie, utrzymanie jej rozlicznych dzieł, jej codzienne potrzeby to powinność was, którzy do tej wspólnoty należycie. Bóg zapłać!

6. Jak już informowaliśmy: w październiku będzie w Krakowie II Światowy Kongres Miłosierdzia, który organizuje diecezja krakowska. Przyjedzie do Krakowa ok. 2 – 5 tysięcy czcicieli Jezusa Miłosiernego z różnych krajów świata. Niektórym, biedniejszym trzeba zapewnić nocleg. W duchu polskiej i chrześcijańskiej gościnności, prosimy tych, którzy mają takie możliwości o cztery noclegi w dniach od 1- 5 października. U ministrantów są takie deklaracje do wypełnienia i prosimy o złożenie ich w zakrystii lub kancelarii do 28 marca. Bóg zapłać za dobrą wolę i gościnę!

7. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. To w tym dniu możemy podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli uratowania swoją modlitwą zagrożonego życia dziecka poczętego a jeszcze nienarodzonego. Są przy wyjściu z kościoła odpowiednie modlitwy i informacje. A takie nabożeństwa będą dwa: jedno na Mszy św. o godz. 15.00 w czasie Godziny Miłosierdzia i drugie o godz. 18.00. W piątek ze względu na tę Uroczystość nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

8. O mocną wiarę, która spowoduje nasze przemienienie i nawrócenie

Prośmy Matkę Najświętszą: Pod Twoją obronę …..

Back to top