Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 20.11.2011

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Serdeczne podziękowania, w imieniu całej Wspólnoty Parafialnej, dla kleryków Krakowskiego Seminarium Duchownego za wspólną modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Długo już czekamy na to, aby Dobry Pasterz spojrzał i powołał kogoś do swojej służby. Ten Dzień Powołań będzie dla nas jeszcze większym dopingiem, by ufniej się do modlić do Pana Żniwa. Bóg zapłać klerykom za wasze odwiedziny i modlitwę.

1. Dziś ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To Ten Ukrzyżowany Król – MIŁOŚĆ ustanowił podstawową zasadą życia wszystkich ludzi na świecie i ON to właśnie w ostatnim dniu człowieka i całej ludzkości sądzić będzie nas z tej Miłości. Rozumny człowiek powinien się z tym liczyć!

2. Dziś – w kolejną niedzielę listopada zapraszamy do modlitwy za zmarłych – o godz. 17.30 Różaniec w intencji tych, którzy odeszli do Pana.

3. Dziś o godz. 16.00 – w kościele – koncert pieśni i piosenek religijnych z okazji św. Cecylii, Patronki śpiewu i muzyki religijnej, – w wykonaniu naszych zespołów śpiewaczych – bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania i posłuchania pięknej muzyki i śpiewu. Początek koncertu dziś o godz. 16.00.

4. Codziennie o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych.

5. W piątek zapraszamy na godz. 15.00 do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże „dla nas i całego świata”.

6. Następna niedziela – to I Niedziela Adwentu – wspaniałego, radosnego i pełnego zadumy czasu oczekiwania i przygotowania się do spotkania z Nowonarodzonym Chrystusem. Od tego adwentowego przygotowania będzie zależało jakie będą nasze Święta! Trzeba, w czasie Adwentu duchowo się odrodzić i umocnić, aby nie rozminąć się z przychodzącym Jezusem! Jak przekonać siebie i bliskich, jakie argumenty wiary, postawić przed sobą samym, by rozpocząć każdy dzień adwentowy od Mszy św. zwanej Roratami, które będą o godz. 6.30? Już w tym tygodniu przygotujmy program pracy nad sobą na Adwent. Rodzice ! zróbcie wszystko co w waszej mocy, aby nie pozbawić waszych dzieci i młodzieży tego cudownego, duchowego przeżycia religijnego., które daje człowiekowi prawdziwą radość! Stwórzcie im okazję i pomóżcie doświadczyć tego uskrzydlającego zwycięstwa ducha nad ciałem. Roraty będą codziennie w dni powszednie o godz. 6.30 , a w niedziele o godz. 8.00.

7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego będzie w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej – w sali Klubu Seniora.

8. W ramach naszej pomocy charytatywnej – mamy jeszcze jedną propozycję: gratisowe porady radcy prawnego – będzie je można uzyskać w każdy piątek w godz. 17.00 – 18.00 w pomieszczeniach Klubu Seniora. Zapraszamy zainteresowanych.

9. Na koniec prośmy Matkę Bożą o pomoc w budowaniu w sobie i wokół nas Królestwa Dobra, Prawdy, Sprawiedliwości, Życzliwości i Pokoju: Pod Twoją obronę…

Back to top