Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 21.08.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 21.08.2011 r.

21 Niedziela Zwykła

1. W najbliższym tygodniu będziemy czcić w Liturgii:

— w poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny Królowej,

— w środę – św. Bartłomieja, Apostoła,

— w czwartek – św. Ludwika, króla i św. Józefa Kalasantego, Założyciela

Księży Pijarów,

— w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej – w tym dniu na Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 – Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.

— w sobotę – wspomnienie św. Moniki,

2. W niedzielę 11 września jak co roku wybieramy się na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. .Zapraszają nas tam nasi Pasterze – biskupi krakowscy. Jak co roku organizujemy autokar, którym wspólnie pojedziemy na pielgrzymkę. W tym roku, podczas centralnej Mszy św. będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej na wspólny wyjazd, Inne rodziny niech pojadą do Kalwarii swoimi środkami lokomocji. Serdecznie zachęcamy, trzeba zobaczyć te radosne rodziny i tłumy rozmodlonych ludzi, którzy u Matki Bożej szukają siły i mądrości do wychowania dzieci.

3. Jak co roku przychodzą do nas studenci poszukujący mieszkań do wynajęcia na nowy rok akademicki. Kto ma pokój lub mieszkanie do wynajęcia – prosimy adres i kontakt zgłosić w Parafii.

5. Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz zdecydował, że pracujący w naszej Parafii Ks. Łukasz Dębski ma podjąć studia prawnicze na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Dlatego dziś żegnamy Ks. Łukasza, dziękując mu za pracę u nas, a była to jego pierwsza Parafia w kapłańskim powołaniu. Bóg zapłać za wszelkie dobro pozostawione w naszych sercach , a nasza modlitwa i serdeczne życzenia wszelkiego błogosławieństwa Bożego w dalszym kapłańskim życiu idzie za Księdzem! Ks. Łukasz będzie mieszkał sąsiedniej Parafii Dobrego Pasterza na Prądniku Czerwonym i będzie studiował i prowadził Duszpasterstwo Akademickie. Szczęść Boże!!

W przyszłą niedzielę przywitamy w Parafii dwóch nowych Księży Wikariuszów i kleryka Krakowskiego Seminarium Duchownego, który będzie odbywał w naszej Parafii praktykę duszpasterską.

6. O opiekę Matki Bożej dla naszych kapłanów i o nowe powołania do służby kapłańskiej módlmy się: Pod Twoją obronę……

Back to top