Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 25.12.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.12.2011 r.

BOŻE  NARODZENIE

 

            Dziś, gdy w wielu sercach Boże Narodzenie dokonało cudu zjednoczenia człowieka z Bogiem i Boga z człowiekiem przyjmijcie od nas , waszych duszpasterzy, serdeczne życzenia: 

  Niech Ten przychodzący na świat Syn Boga Jedyny, przyniesie każdemu łaskę odkrycia na nowo piękna i wielkości życia, tego wielkiego i niepowtarzalnego daru Boga, dzięki któremu „ poruszamy się i jesteśmy” Uczmy się przy żłóbku Jezusa zachwytu nad pięknem i wartością ludzkiego życia, każdego życia, które Bóg miłuje i daje ku naszemu uszczęśliwieniu.  Życie wypełnione miłością, dobrem, prawdą i pokojem to jedyny grunt, na którym można zbudować trwałe i  jedyne ludzkie  szczęście. Niech te Święta wydobędą z naszych serc wdzięczność dla Stwórcy za ten dar i chęć życia głębokiego, zjednoczonego z Bogiem i otwartego dla ludzi.

            Niech Jezus w te Święta obdarzy was swoim błogosławieństwem, zdrowiem i wszelkimi łaskami, których pragnie każde ludzkie serce.  Niech ten świat wokół nas i w nas stanie się bardziej Boży przez tegoroczne Święta. Tego wam z serca życzymy: szczęść Boże!

 

A  teraz jeszcze kilka ogłoszeń:

1.Dziś Msze św. jak w  niedzielę – przyjęta dziś z wiarą Komunia św. jest prawdziwym Bożym Narodzeniem w nas, niech ta radość przebywania w nas Boga promienieje radością  na innych.  Jezus się nie  tylko w nas rodzi, ale chce iść z nami w dalszą drogę. Pozwólmy, aby ta wspólna trwała jak najdłużej!

         2. Jutro drugi dzień Świąt – Uroczystość Świętego Szczepana – Pierwszego męczennika, który życie oddał za Chrystusa i Jego naukę. Jak co roku w tym dniu zwracamy się z pomocą materialną Uniwersytetowi Jana Pawła II, który tu w Krakowie  kształci katolicką młodzież.  

         3. Składamy serdeczne Bóg zapłać i  podziękowania  tym, którzy w tym roku przygotowali szopkę, choinki i tym  którzy w ciągu roku troszczą się o piękny wystrój kościoła i piękno naszej świątyni

4.  Od wtorku – przyjdziemy do waszych domów  z  wizytą duszpasterską czyli „kolędą”  – najpierw odwiedzimy rodziny mieszkające przy ulicy : Mogilskiej, Zaleskiego, Moniuszki, Supniewskiego i Rymarskiej.

Dwa dni wcześniej nasi ministranci zapowiedzą przybliżony czas kolędy – przyjmijcie  ich  życzliwie, oni przychodzą aby wam ułatwić spotkanie z Księdzem. Gdy będziecie nieobecni w domu w czasie ich zapowiadania – zostawią wam kartkę informującą w drzwiach, lub w skrzynce na listy. Rozkład  całej kolędy jest wywieszony w gablotach i jest umieszczony  na stronie  internetowej Parafii (www.oficerskie .info).

         5. A na wolne chwile świątecznych dni polecamy do czytania prasę katolicką, którą można nabyć u ministrantów, lub w zakrystii.

                Uroczyste błogosławieństwo …….

 

Back to top