Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 26.06.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.06.2011 r.

13 Niedziela Zwykła

1. By głęboko zapisała się w naszych sercach tajemnica Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie trwamy na modlitwie przez osiem dni tzw. Oktawy Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 będzie procesja wokół placu przykościelnego. Zapraszamy wszystkich do czynnego uczestniczenia w tym nabożeństwie, niech dzieci i te najmłodsze i starsze w strojach regionalnych czy innych – odświętnych, niosą symbole religijne, feretrony i sypią świeże kwiaty jak żywy dywan pod nogi Chrystusa. Zapraszamy Rodzinę Różańcową, aby ze świecami otaczała baldachim. A my wszyscy w czasie procesji śpiewajmy Litanię do NSPJ – w ramach czerwcowego nabożeństwa.

2. W czasie wakacji i urlopów, będziemy tu w Parafii pamiętać o wszystkich wypoczywających naszych Parafianach, by ich w ten sposób wspierać w mądrym wypoczynku i prosić Boga by po wakacjach wracali zadowoleni, radości i bogatsi duchowo!

3. W środę – w Liturgii Kościoła Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – pierwszych, największych Apostołów. Na nich Chrystus zbudował swój Kościół. Znajdźmy czas, aby poprzez udział we Mszy św. uczcić tych Apostołów, i modlić się za Kościół, którego jesteśmy cząstką. W tym roku szczególnej modlitwie polecajmy obecnego Papieża Benedykta XVI, który przeżywa 60-tą rocznicę święceń kapłańskich. Potrzebuje modlitwy całego Kościoła nasz Ojciec św. dziś gdy Zło przypuszcza na niego, na naukę Chrystusową, którą głosi tak wielkie ataki. Naszą odpowiedzią będzie modlitwa do Chrystusa Miłosiernego po każdej Mszy św.

A Msze św. w środę będą w naszym kościele o godz. 8.00, 17.00, 18.00 i o godz. 19.00. Chociaż nie jest to obowiązkowe Święto dajmy przez nasz udział we Mszy św. świadectwo odpowiedzialności za Kościół i Papieża!!

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – jest to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. będą o godz. 8.00, 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia i o godz. 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00. Prosimy zgłosić chorych, którzy chcieliby w tym dniu przyjąć Komunię św. w domu.

W Bazylice Księży Jezuitów przy ul. Kopernika odpust. W tym roku związany z 90 rocznicą konsekracji świątyni oraz poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ. Suma odpustowa o godz. 18.00.

5. A sobota najbliższa jest Pierwszą Sobotą Miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP na godz. 7.45. O godz. 8.00 Msza św. dziękczynna za wyniesienie na ołtarze Ojca św. Jana Pawła II oraz od godz. 8.30 do 9.30 – adoracja osobista i Różaniec fatimski. Zapraszamy – są wakacje i więcej czasu można poświęcić swej duszy!

6. Niech śpiew pieśni po błogosławieństwie mszalnym będzie naszym aktem oddania się Bożemu Sercu……..

Back to top