Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 27.03.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 27.03.2011 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00. Przypomnijmy, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny, spełniając znane warunki.

2. W piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej – odprawiamy je w takich godzinach, aby wszyscy mający dobrą wolę mogli z niego skorzystać – o godz. 8.30, potem o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia dla dzieci o 17.00 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

Rodzice – zachęcajcie swoje dzieci i młodzież, uczcie je pokonywać przeszkody, które się nieraz wyolbrzymiają w tym czasie, aby brali udział w tym nabożeństwie – sami z nimi przychodźcie!

3. Od przyszłej niedzieli w kościele i w pasażu pojawi się kosz, do którego można składać żywność jako dar świąteczny dla najbardziej potrzebujących. Można też wspomóc biednych przez ofiarę złożoną do puszki z napisem „Jałmużna postna”.

4. Na prośbę Episkopatu Polski i naszego Księdza Kardynała w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary na pomoc narodowi japońskiemu po strasznym kataklizmie trzęsienia ziemi i ofiary na odbudowę kościoła i klasztoru w Alwerni, które spłonęły kilka dni temu. Bóg zapłać!

5. W gablotach jest wiele ogłoszeń i informacji o rekolekcjach dla różnych grup i nabożeństwach pomagającym głębiej przeżyć Wielki Post. Zwróćcie na nie uwagę i skorzystajcie.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 8.00, 1500, 17.00, 18.00 i 19.00 – po każdej będzie Droga Krzyżowa. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30, chorym zaniesiemy Komunię św. w godzinach rannych.

W Pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwa: o 7.45 – piętnastominutowe rozważanie, o 8.00 Msza św. „ o wyniesienie na ołtarze Pańskie Jana Pawła II” i po Mszy św. do godz. 9.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i jedna część Różańca wynagradzającego. We wszystkich tych nabożeństwach nie zapomnimy o 6 rocznicy śmierci naszego Umiłowanego Papieża. Następną rocznicę będziemy czcić już jako błogosławionego Jana Pawła II, bo od 1 maja będzie nim oficjalnie w Kościele. Trwajmy na modlitwie w tym oczekiwaniu na ten dzień.

7. Dziś na godz. 14.00 zapraszamy do kościoła najmłodsze dzieci wraz z Rodzicami. Będzie dla nich, z uwzględnieniem liturgii dziecięcej Msza św.

Na zakończenie, z Janem Pawłem II módlmy się do Boga:

Za wszystkich, którzy szukają po omacku, aby Go znaleźli,

Za wszystkich, co lękają się przyszłości, aby zaufali,

Za wszystkich, którzy się załamali, aby nie zwątpili,

Za wszystkich, którzy wątpią, aby nie zwątpili,

Za samotnych, aby spotkali człowieka,

Za cierpiących głód, aby zostali nasyceni

Za tych, którzy dobrze się mają, aby nie zamykali swego serca,

Za wszystkich, którzy żyją na tym świecie –

Módlmy się do Boga ….. Któryś za nas cierpiał rany …(3x)

Back to top