Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 31.07.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 31.07.2011 r.

18 Niedziela Zwykła

1. Najbliższy piątek – to Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o godz: 8.00, 15.00 i 18.00. Prosimy zgłaszać chorych, którzy w tym miesiącu chcą przyjąć Komunię św. w swoim domu. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00.

A sobota najbliższa to Pierwsza Sobota miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.45, Msza św. o 8.00 jest odprawiana jako dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz Różaniec – jako przebłaganie za ludzkie grzechy obrażające naszego Pana i Jego przenajświętszą Matkę. O godz. 9.30 zakończenie adoracji.

2. Przypomnijmy że sierpień jest miesiącem trzeźwości i czynienia wszystkiego co w naszej mocy, aby Polska nie była krajem naznaczonym alkoholizmem, pijaństwem czy narkomanią. Pasterze Kościoła zachęcają nas, abyśmy podejmowali dobrowolne dzieła wstrzemięźliwości i całkowitej abstynencji. Sami to czyńmy, zachęcajmy do tego innych, módlmy się za tych, którzy mają problemy alkoholowe, a także szerzmy nową kulturę spotkań bez alkoholu, bezwzględnie na przyjęciach związanych z uroczystościami religijnymi. W wielu wypadkach jest potrzeba wielkiej modlitwy, by Bóg dał opamiętanie. Ratujmy biednych alkoholików i ich rodziny!

Niech miesiąc sierpień, w którym przypada tak wiele rocznic ważnych dla naszej Ojczyzny i narodu, będzie czasem intensywnej pracy nad sobą, nad swoją wiarą i charakterem. Pielgrzymujmy wszyscy drogą wiary, nadziei i miłości!!

3. W takim też duchu ze wzgórza wawelskiego w najbliższa sobotę wyruszy 31 Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę. O godz. 7.00 na Wawelu będzie Msza św. a po niej w zorganizowanych grupach, z modlitwą, śpiewem i radością pójdą na Jasną Górę nasi Rodacy i pielgrzymi z innych krajów do Matki Bożej i zaniosą tam i nasze sprawy i intencje. Kto nie może fizycznie niech pielgrzymuje z nimi duchowo, towarzysząc modlitwą i duchowymi ofiarami.

4. Dziś żegnamy pracującego w naszej Parafii od roku Ks. Dominika Oliwę, którego Ks. Kardynał posyła na studia teologiczne, mając wobec niego wielkie oczekiwania dla dobra Kościoła. Dziękujemy dziś Księdzu za gorliwą pracę nad zbawieniem naszych dusz i życzymy wielkiej otwartości umysłu i serca na dalszą pracę w Kościele Chrystusowym. Tak jak innych kapłanów i Ks. Dominika będziemy mieć w naszej modlitewnej pamięci. Szczęść Boże!

5. Bóg zapłać dziś Ojcu Krzysztofowi – Oblatowi Maryi Niepokalanej za wygłoszone słowo Boże i obecność kapłańską wśród nas.

Modlitwa.

Back to top