Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 4.12.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 4.12.2011 r.

II Niedziela Adwentu

1. Minął już tydzień naszej drogi adwentowej. Każdy dzień Adwentu rozpoczyna się o świcie Mszą św. ku czci naszej Matki Maryi zwaną Roratami o godz. 6.30.

Dziękujemy tym rodzicom którzy pomagają swym dzieciom, przez udział w Roratach, przeżyć to doświadczenie wiary i uczynić z tej obecności bezinteresowny czyn miłości dla Jezusa. Pozostałym rodzicom „kładziemy na serce” to pytanie: czy nie pozbawiacie swe dzieci czegoś ważnego i niepowtarzalnego, co jest konieczne do szczęśliwego życia? Niech pozostałe dzieci dołączą do tej niewielkiej grupki! Roraty – przypomnijmy – codziennie o 6.30 – dzieci w niedzielę przychodzą na Mszę św. na godz. 11.00.

2. Z okazji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja, biskupa, które przypada w najbliższy wtorek, zapraszamy już dziś dzieci wraz z rodzicami na godz. 14.00 – na Mszę św. i spotkanie ze św. Mikołajem. Idąc za przykładem św. Mikołaja obdarowujemy się różnymi dobrami, prezentami i pamięcią. By dzieci o tym nie zapomniały – podtrzymujmy tę piękną tradycję!

3. W najbliższy czwartek – 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – wielkie Maryjne Święto. Msze św. będą odprawione w naszym kościele: o 6.30 Roraty, o 8.00, o 12.00, o 17.00, 18.00 i 19.00.

Msza św. o godz. 12.00 będzie odprawiona w tzw.”Godzinie Łaski” – w jednym z objawień sama Maryja życzyła wyraźnie aby ta godzina w to Święto była szczególną godziną wypraszania Bożych Łask. Maryja chce, aby z najtrudniejszymi sprawami przychodzić do Niej o tej godzinie. Niech ci co mogą przyjdą do kościoła na modlitwę wspólną, a ci co nie mogą niech czynią to w miejscu przebywania.

4. Wielkie Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom dokonuje się przez ofiarę złożoną za świecę zapaloną na stole wigilijnym. Nasz Caritas dziś przed kościołem czyni tę posługę dla dzieci. Na stolikach obok świec są też książki o historii naszej Parafii oraz puszki, do których można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

A kosz, do którego można składać żywność dla najuboższych naszych Parafian na Święta jest codziennie w zielonym pasażu i w kościele.

5. Jak co roku organizujemy wspólną Wigilię. W tym roku nasza Wigilia dla samotnych, chorych i niepełnosprawnych będzie w piątek – 23 grudnia o godz. 15.00. Najpierw odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a potem Wieczerza Wigilijna, życzenia i śpiew kolęd. Zapraszamy do przeżycia Wigilii we wspólnocie Parafialnej, która jest także naszą Rodziną.

6. W najbliższych dniach nasze Siostry Józefitki przyniosą do waszych domów poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatek wraz ze szczerymi życzeniami to znak pięknej miłości i jedności, przez ten opłatek jednoczy się też przy stole wigilijnym cała wspólnota parafialna. Przyjmijcie Siostry życzliwie, one przynoszą wam także dobre słowo i Jezusowy pokój. A wasze ofiary są na dobre dzieła Parafii i Sióstr. Bóg zapłać!

7. Ks. Katecheta dzieci z klas II-gich zaprasza jutro na godz. 18.00 dzieci i rodziców na poświęcenie medalików i spotkanie duszpasterskie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Jutro – godz. 18.00.

8. A teraz w chwili adoracji otwórzmy swe serce przed Bogiem i poprośmy by w nim zamieszkał na Święta……………

Back to top