Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 5.06.2011

Ogłoszenia duszpasterskie – 5.06.2011 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Jak we wszystkich istotnych sprawach życia i dziś Jezus poprzez swoje Wniebowstąpienie mówi nam o życiu, które jest drogą do nieba i o Ojczyźnie, w której czeka na nas wszystkich. Każdy ma swoją drogę i zadania, a równocześnie brama do wieczności jest tylko jedna, wszyscy do niej muszą trafić. Ci, którzy żyli „po Bożemu” na ziemi będą żyć z Bogiem na wieki w niebie. A co z tymi, którzy żyją „po swojemu”? Póki żyją mają szansę tę drogę i bramę odnaleźć. A my mamy im pomagać w tym szukaniu!

2.Przez cały miesiąc czerwiec, który w Kościele od wieków jest miesiącem czci Serca Pana Jezusa, po Mszy św. wieczornej codziennie odprawiamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa. Podczas tego nabożeństwa będziemy się przygotowywać na Uroczystość Zesłania Ducha św. która będzie w przyszłą niedzielę. Zapraszamy, na to nabożeństwo małżonków i całe rodziny oraz tych, który przygotowują się do założenia katolickiej rodziny i zbudowania jej na fundamencie, na skale, którą jest sam Bóg. Serce Pana Jezusa jest Patronem i obrońcą katolickich rodzin.

3. W środę w Liturgii Kościoła wspominamy św. Jadwigę, Królową. Jest ona Patronką Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II, a także Patronką schól liturgicznych.

W piątek – wspomnienie błog. Bogumiła, biskupa a w sobotę św. Barnaby, apostoła.

4. Uroczystość Bożego Ciała w tym roku będzie dopiero 23 czerwca, dla dzieci i młodzieży będzie to już pierwszy dzień wakacji. To jednakże nic nie zmieni w przeżywaniu Liturgii tego Święta przez Kościół. Jak co roku po Mszy św. o godz. 16.00 przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami: Moniuszki, Kielecką, Zaleskiego i ul. Bandurskiego wrócimy do kościoła. Zatrzymamy się przy ołtarzach: przy ul. Moniuszki, Kieleckiej, Zaleskiego i czwarty ołtarz będzie przy kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Udział w procesji – to najbardziej czytelny wyraz wiary i rzeczywistą i realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie!

5. Na naszych comiesięcznych adoracjach uczymy się, jak i o czym z Chrystusem rozmawiać. A to jest konieczne do naszego duchowego rozwoju i do tego, by modlitwa przynosiła nam pokój serca i potrzebne łaski. Nie lekceważmy pochopnie tych chwil. Kto może, niech na czas adoracji uklęknie przed Majestatem Boga ……

Back to top