Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Poniedz. wielkanocny

Ogłoszenia duszpasterskie – 25.04.2011 r.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę Odpust w naszej Parafii – Święto Miłosierdzia Bożego – przez cały dzień nawiedzając kościół i spełniając inne, znane warunki można uzyskać odpust zupełny (za siebie lub za zmarłych).

Msze św. będą jak w niedziele i dodatkowa Msza św. koncelebrowana o godz. 15.00.

Beatyfikacja w Rzymie naszego Ojca św. Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 10.00. W sanktuarium w Łagiewnikach będą telebimy pozwalające na wspólnotowe przeżycie tych niepowtarzalnych chwil, Łagiewniki, które w tych godzinach będą „polskim Rzymem” zapraszają licznych pielgrzymów. Skoro nie będzie nas w Rzymie bądźmy tam, gdzie nowy błogosławiony Jan Paweł II zawierzył nas i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

2. Zachęcamy do wytrwania w łasce uświęcającej jak najdłużej – ta odnowiona przez Święta przyjaźń z Bogiem daje człowiekowi stan wewnętrznego pokoju i siły do walki z mocami zła. Niech stan łaski uświęcającej będzie naszym normalnym stanem ducha w całym życiu – trzeba tylko trochę dobrej woli i współpracy z mocą Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypomnijmy, stan łaski i przyjaźni z Bogiem tracimy przez grzech ciężki, z którego może wyzwolić nas tylko Miłosierny Chrystus.

3. Trwamy na modlitwie do Miłosierdzia Bożego – odprawiając codziennie od Wielkiego Piątku Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Nowenna jest po Mszy św. wieczornej, codziennie do niedzieli. Zachęcamy!

4. W imieniu profesorów i studentów KUL-u i Uniwersytetu JP II składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wasze dzisiejsze ofiary złożone na tacę.

5. Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego – w najbliższy piątek – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Na koniec, o dobre, religijne i duchowe przygotowanie się na beatyfikację Jana Pawła II prośmy naszą Matkę – Maryję: Pod Twoją obronę ……….

Back to top