Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 13.05.2012

Ogłoszenia duszpasterskie – 13.05.2012  r.

6 Niedziela Wielkanocna

 

 

            1. Łączymy się duchowo z Episkopatem Polski i uczestnikami tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Przez tyle wieków nasi  przodkowie wypraszali u św. Stanisława pomoc w tworzeniu ładu moralnego w naszym narodzie. A co dopiero dzisiaj, gdy wiele wartości jest na marginesie życia moralnego  Polaków i gdy wielu, także chrześcijan,  przesuwa granice między dobrem i złem, ustanowione przez Boga – jak bardzo potrzeba modlitwy i opamiętania! Niech wszyscy, którym zależy na tym, aby żyć w normalnym narodzie włączy się w modlitwę za Ojczyznę.

            2. Dziś o 14.00 będzie odprawiona dodatkowa Msza św. dla dzieci najmłodszych i ich rodziców. Zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne!

3. Zapraszamy codziennie o 17.30 na nabożeństwo majowe odprawiane ku czci Maryi  naszej Matki i Królowej. Niech na tym nabożeństwie nie zabraknie dzieci i młodzieży, a zwłaszcza dzieci przygotowujących się do I Komunii św.!!! W te najbliższe dni będziemy się modlić za nich i o dobre urodzaje i za  głodujących.

4. Jutro rocznica święceń kapłańskich Ks. Przemysława, a w piątek  – Ks. Proboszcza. Prosimy o modlitwę o powołania kapłańskie.

 5.   Zgodnie z postanowieniem  Konferencji Episkopatu Polski uroczystość Wniebowstąpienia  Pańskiego, która przypada w najbliższy czwartek, zostaje przeniesiona na VII Niedzielę Wielkanocną .

A najbliższa  niedziela  będzie dla  całej Parafii okazją do wielkiej i prawdziwie duchowej radości – to Dzień Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas drugich. Grupa ok. 70-ciu dzieci przyjmie  do sowjego serca Jezusa w Eucharystii. To jest powodem  do radości – modlimy się aby zrozumiały to dzieci i ich rodziny i bliscy. Msza św. pierwszokomunijna będzie o godz. 10.30 – bardzo prosimy o pozostawienie miejsca w kościele w czasie tej Eucharystii dla najbliższych rodzin dzieci.  Spowiedź dla dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 9.00.

W następną niedzielę będzie też Pierwsza Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców będzie w sobotę od godz. 10.30.

            6. W związku z przeżywanym okresem wielkanocnym, zapraszamy wszystkich chcących lepiej poznać Pismo św. na cykl 6-ciu spotkań biblijnych poświęconych Księdze Dziejów Apostolskich.  Spotkania będą odbywały się w środy o godz. 19.00 w salce przy kościele. Na spotkanie  prosimy przynieść swoje Pismo św. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę o 19.00. Spotkania  prowadzi Ks. Przemysław. Zapraszamy!

            7. Na koniec, prośmy Matkę Bożą w intencji rodzin przygotowujących się do I Komunii św. aby sprawiła odrodzenie się wiary i miłości ku Bogu w tych rodzinach: Pod Twoją obronę …….

 

Back to top