Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 22.04.2012

3 Niedziela Wielkanocna

1. Za nami kolejne Święta  Zmartwychwstania , kolejne Święto Miłosierdzia Bożego. Kto zechciał to skorzystał z tej bliskości Chrystusa umęczonego na krzyżu, Chrystusa Zmartwychwstałego – Zwycięscy Piekła i Szatana i z bliskości Jezusa zawsze Miłosiernego. Ta bliskość daje człowiekowi tę mądrość, że nawet w wielkim doświadczeniu  życiowym widzi dobro i widzi przy sobie  obecność Chrystusa  Miłosiernego, który zawsze pomaga i rozumie człowieka.  A to wystarcza do życia!!! Dbajmy zatem o tę przyjaźń.

2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy świętych:

  • jutro –  św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski,
  • we wtorek –  św. Jerzego, męczennika,
  • w środę – św. Marka , Ewangelistę
  • a w czwartek – Matkę Bożą Dobrej Rady ( w naszej gazecie „ Na Skale”  jest piękna modlitwa do MB Dobrej Rady).  

3. Następna niedziela w całym Kościele to Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – dzień wielkiej modlitwy Kościoła o powołania do służby Bogu w kapłaństwie  i życiu zakonnym. Wśród tych modlitw niech nie braknie i naszej o powołania z naszej wspólnoty. W ciągu 25 lat  mieliśmy tylko jeden raz prymicje kapłańskie! Powołania kapłańskie i zakonne są najlepszym sprawdzianem autentycznego życia religijnego  rodzin.

4. Dziś o 14.00 będzie dodatkowa Msza św. Dla najmłodszych dzieci i ich rodziców.

5. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem  będą kwestować wolontariusze Krakowskiego Hospicjum, które –  jak   wiemy – w duchu miłości chrześcijańskiej pomaga chorym na raka godnie  znosić cierpienie i godnie umierać. Zarząd  „Hospicjum” wyraża gorące podziękowanie  za każdą pomoc. Pomóżmy, kto może, temu wielkiemu dziełu – w przyszłą niedzielę.

6. Na koniec zwróćmy się do MB Dobrej Rady, aby pomogła nam zawsze roztropnie i mądrze postępować w życiu: Zdrowaś  Maryjo…

Back to top