Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 15.04.2012 – Odpust

Ogłoszenia Duszpasterskie – 15.04.2012 r.

Święto Miłosierdzia Bożego – Odpust Parafialny

1. „Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego. … ale niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat…” – takie słowa mówił Jezus do Siostry Faustyny, a nasz umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił to Święto dla całego Kościoła. I przykazał nam : ”bądźcie świadkami Bożego Miłosierdzia…. niech z Krakowa ta iskra Miłosierdzia  zapala cały świat”.

2. Świętujemy zatem  dziś uroczyście nasz Odpust Parafialny, w którym uczymy się być ludźmi miłosierdzia i  po raz kolejny oddajemy całą naszą wspólnotę parafialną  Jezusowi Miłosiernemu.

Dziś nawiedzając nasz kościół i spełniając wszystkim dobrze znane warunki, można uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych.

 Msze św. dziś są odprawiane w porządku niedzielnym, nie będzie tylko  Mszy św. o godz. 13.00 – ze względu na centralną Uroczystość – tzw. SUMĘ ODPUSTOWĄ,  którą rozpoczniemy o godz. 12.00. Po krótkim nabożeństwie przyjmiemy od  Miłosiernego Pana uroczyste błogosławieństwo.  

Zapraszamy dzisiaj na  godz. 15.00: w Godzinie Miłosierdzia odprawimy   koncelebrowaną Mszę św. intencji uproszenia Bożego Miłosierdzia dla wszystkich naszych Parafian – żyjących i zmarłych.   

 Na pewno w takim dniu jak dzisiejszy i w takiej godzinie jaką jest Godzina Miłosierdzia będzie   okazja okazać Jezusowi Miłosiernemu  swoją przyjaźń i przywiązanie.   

Po każdej Mszy św. można ucałować relikwie  św. Siostry       Faustyny – Apostołki Miłosierdzia.

3. Zapraszamy jak co tydzień na Mszę św. I Nowennę do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 18.00 i na Godzinę Miłosierdzia  – w piątek o 15.00.

4. Koło Radia Maryja zaprasza w środę na Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.30 i  na spotkanie w Sali Klubu Seniora po Mszy św. o godz. 18.00.  

5. Na zakończenie Mszy św.   modlitwa:( 3x) „ O mój Jezu , przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od  ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia”.

Back to top