Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 28.10.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.10.2012 r.

30 Niedziela Zwykła

            1. W tym tygodniu kończy się miesiąc Różańca św. jeszcze  nie wiemy ile i dla kogo  wyprosili u Matki Bożej łask ci, którzy w październiku  brali do ręki Różaniec. Owoce są na pewno błogosławione. Niech ta ulubiona modlitwa  Maryi stanie się taką każdego z nas.  W środę o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych.

            2. We czwartek 1 listopada radosne  Święto Wszystkich Świętych. W tym dniu zwracamy swoje duchowe spojrzenie na braci zbawionych, będących w niebie blisko Boga. To ci, :którzy wybielili swe szaty we Krwi Baranka i  odnieśli  zwycięstwo nad złem tego świata”. To oni pokazują nam jak mamy żyć, jak mamy zwyciężać i jak dostać się do nieba. Zapraszamy na  Msze św. , które będziemy odprawiać w takich godzinach jak w niedzielę. O godz. 17.30 będą uroczyste nieszpory za zmarłych.

            3. Drugi listopad – piątek to Dzień Zaduszny – w tym dniu przypominamy imiona swoich zmarłych i uświadamiamy, że oni czekają na naszą pomoc. Nie tylko zapalić znicz, postawić chryzantemę, ale ofiarować Mszę św. i Komunię św. w ich intencji.  A ponieważ  ten dzień jest I Piątkiem miesiąca Msze św. będą o godz. 8.00, 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00, o 18.00 i o 19.00. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów  (by też mogli pomóc  swym zmarłym!)   w godzina przedpołudniowych. Spowiedź – rano od 7.30 i po południu  od 16.30.

            4. Najbliższa sobota to Pierwsza  Sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia  Najświętszemu Sercu Maryi Panny za zniewagi wyrządzone przez ludzi swoimi grzechami. Zapraszamy na nabożeństwo – na godz. 7.45, na Mszę  św. o godz. 8.00 i na godzinną adorację wraz z Różańcem od godz. 8.30 do 9.30. O 9.30 uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

            5. Dziś i w  najbliższym tygodniu, w zakrystii lub kancelarii parafialnej można podać imiona zmarłych na wypominki roczne, jednorazowe, na Mszę św. gregoriańską, którą odprawiać będziemy codziennie przez 30 dni począwszy  od drugiego listopada, czy też na Mszę św. zbiorową w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.

5. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 12-tą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Był to dokładnie dzień 5 listopada 2000 roku. To już dwanaście  lat ta świątynia jest własnością samego Boga, a dla nas miejscem  duchowego bogacenia się, miejscem gdzie  odnajdujemy pokój  serca a czasem samego siebie.  Świece zapalone  na filarach zwane „zacheuszkami”, przypominają  o ludziach, którzy tę  świątynię  wybudowali i o wdzięczności Bogu, który zechciał wśród nas zamieszkać.

6. Muzyka i śpiew są jednymi z najpiękniejszych przejawów ludzkiej duszy i radości płynącej z czystego sumienia. Dlatego tak dbano o jakość muzyki kościelnej wykonywanej dla podtrzymania śpiewu kościelnego.  Z tej to troski  i wybędziemy mieli 18 głosowe, mechaniczne organy kościelne. Bóg zapłać tym, którzy przez swoje ofiary  pomagają nam zostawić kolejnym pokoleniom  ten wspaniały instrument .

7. Na koniec prośmy Maryję, aby czuwała nad sumieniami Polaków, by nikt nie nosił w sobie poczucia zdrady Bożych Praw i zasad: Pod Twoją obronę ……

 

 

 

 

Back to top