Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 12.08.2012

19 Niedziela Zwykła

Wczoraj w godzinach wieczornych dotarła na Jasną Górę 32 Krakowska Piesza Pielgrzymka – pielgrzymi zanieśli w trudzie sześciodniowej wędrówki swoje i nasze intencje i złożyli je w sercu  naszej Matki. Tysiące ludzi, w przeważającej części młodych, są znakiem, że wiara w narodzie polskim nie zaginie, póki trwa miłość do Matki Bożej. Dużo się módlmy za taką młodzież i za ich wiarę!!!

1. Oto uroczystości liturgiczne w najbliższym tygodniu:

  • jutro – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej,
  • we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana, Marii Kolbego, kapłana i męczennika,
  • W środę: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi

Panny – wielkie Święto Maryjne i narodowe. W tym dniu każdy wierzący człowiek oddaje  cześć Maryi naszej Królowej i ma okazję okazać swój patriotyzm i miłość wobec Ojczyzny – Polski – naszej ziemskiej Matki. Msze św. w naszym kościele będą w takich godzinach jak w niedziele: o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 13.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione kwiaty, zioła, zboża jako znak wdzięczności dla ich Stwórcy – Boga i Jego Matki, jako najpiękniejszego „Owocu”  rodziny ludzkiej.

  • w piątek – wspomnienie św. Jacka, kapłana, Patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

2. Zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w każdą  środę o godz. 18.00 – podziękowania i prośby do MB prosimy składać do skarbonki przy kaplicy MB, a intencje  Mszy św. trzeba zapisać u Księży.

Zapraszamy też na Godzinę Miłosierdzia w piątki o 15.00. Wobec wystawionego Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie  prosimy Boga i Miłosierdzie dla nas i całego świata.  

3. Studenci  spoza Krakowa szukają  mieszkań na nowy rok akademicki. Prosimy zgłaszać w Parafii – jak w poprzednie lata – adresy mieszkań czy pokojów do wynajęcia.

4. Na zakończenie poprośmy Matkę Boża o opiekę nad wypoczywającymi naszymi bliskimi: Pod Twoją obronę…

Back to top