Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 24.06.2012

12 Niedziela Zwykła (Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela). 

1. Wszystkim Parafianom i Parafiankom noszącym imię dzisiejszego Patrona św. Jana Chrzciciela składamy serdeczne życzenia imieninowe  i dar modlitwy.

2. Najbliższy tydzień to zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dzieci i młodzieży. Najpierw uczniowie powinni Bogu podziękować za szczęśliwie przeżyty rok szkolny, za tyle łask i bogactwo wiedzy, za zdrowie  i wszelką pomyślność. Zatem zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty w najbliższą  środę od godz. 16.00 do 19.00, po to by na Mszach św. na zakończenie roku przyjąć w duchu dziękczynienia Komunię św. 

A Msze św. na zakończenie roku będą dla dzieci klas V i VI Szk. Podstawowej – w czwartek o 8.30, a dla dzieci najmłodszych także w czwartek o godz. 10.00. Msza św. kończąca rok szkolny i katechetyczny dla  młodzieży Gimnazjum i Liceum – w piątek o godz. 8.00. Zwracamy się do rodziców z usilną prośbą, aby taki sposób dziękowania Bogu i ludziom wpajali swoim dzieciom i młodzieży. Dopilnujcie  tego!!!

3. Prawdziwego wypoczynku duszy i ciała życzymy wszystkim Parafianom na rozpoczynający się okres wakacji i urlopów. Niech spotkanie z piękną przyrodą, z cudami życia, które nas otaczają,  z innymi ludźmi, z architekturą i sztuką ubogaci każdego z was i zbliży do Pana  Boga. Przypomnijmy: gdziekolwiek będziemy w czasie wakacji –  Bóg nikogo  nie zwalnia  z zachowania Jego Przykazań, z niedzielnej Mszy św., modlitwy codziennej, czynów miłosierdzia  i z bycia na co dzień uczniem Chrystusa. To jest urok naszego chrześcijańskiego życia ale i okazja do dawania świadectwa o Bogu i o swoim życiu religijnym.

4. Codziennie po Mszy św. wieczornej  zapraszamy na  nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w czasie, którego modlimy się o miłość, zgodę, zaufanie i prawdziwe życie chrześcijańskie w naszych rodzinach. Serce Boże jest Patronem katolickich rodzin.  

5. W tym tygodniu – w piątek Kościół Katolicki obchodzi  Uroczystość Świętych  Apostołów Piotra i Pawła czyli Pierwszego Papieża i największego Misjonarza Jezusowego Kościoła. Ten dzień jest okazją do modlitwy za  współczesnych Pasterzy Kościoła  i za nas nawzajem, którzy jesteśmy współczesnym Kościołem. Msze św. w piątek będą o godz. 8.00, 15.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Zapraszamy!

6. O DOBRĄ SPOWIEDŹ NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW – PROŚMY  MATKĘ  BOŻĄ:  Pod  Twoją  obronę…


Back to top