Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 18.11.2012

Ogłoszenia duszpasterskie – 18.11.2012 r.

33 Niedziela Zwykła

 

 

    1. Trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych – zapraszamy dziś i w niedziele listopada  na  godz. 17.30 – na Różaniec za tych, których wypominamy w wypominkach jednorazowych.  

A  codziennie na  Mszę św. gregoriańską  o godz. 7.00 rano.

 

            2. W najbliższym tygodniu będziemy obchodzić wspomnienia liturgiczne:

„„„   dziś wspomnienie  błog. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,

„„„    w  poniedziałek: wspomnienie  bł. Salomei, zakonnicy,

„„„    we wtorek św. Rafała Kalinowskiego,  kapłana,

„„„`   w  środę: Ofiarowanie  Najśw. Maryi Panny,

„„„`   w czwartek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,

            3. Przyszła niedziela jest ostatnią  w Roku Liturgicznym i nosi nazwę Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. To dla przypomnienia ludziom, że to  Chrystus jest Panem całego świata i to On „ przyjdzie kiedyś sądzić żywych i umarłych”.

Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania się Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za kogoś z bliskich. 

            4. Przypominamy, że w naszej Parafii funkcjonuje „Klub Seniora” jest  takie miejsce, gdzie każdy może przyjść, spotkać się z innymi, porozmawiać podzielić się swymi doświadczeniami życiowymi  a nawet się zaprzyjaźnić, po prostu  „ dobrze zagospodarować swoje podeszłe lata i samotność”. Klub jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 14.00 do 18.00. Zapraszamy!

            5. Jest też  w naszym gabinecie  Caritas okazja do uzyskania porady lekarskiej u lekarzy specjalistów, którzy gratisowo i charytatywnie służą swoim doświadczeniem i wiedzą,  Korzystajcie z porad i badań, by nie pozwolić rozwijać się chorobom, które  zaniedbane, nie leczone zabijają bez litości. A lekarzom za tę piękną posługę składamy serdeczne  Bóg zapłać.

6.  W najbliższą środę na godz. 17.30 Rodzina Radia Maryja zaprasza na  Modlitwę Różańcową w intencji Ojczyzny, a  po Mszy św. o godz. 18.00 jest serdeczne zaproszenie na spotkanie w  sali  Klubu Seniora.

            7. Na koniec pomóżmy modlitwą naszym zmarłym: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

Back to top