Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 26.08.2012

21 Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj, wszyscy wierzący Polacy cieszą się z Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej z Jasnej Góry. Na wszystkich Mszach św. odnowimy Akt Zawierzenia MNP Narodu Polskiego – jako znak duchowy i gest miłości i zaufania do naszej Matki.

2. W najbliższym tygodniu będziemy czcić w Liturgii:

  • w poniedziałek: św. Monikę,
  • we wtorek: św. Augustyna, biskupa i dr Kościoła,
  • w środę: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  • w sobotę – wspomnienie błog. Bronisławy, dziewicy.   

3. Niedziela 9 września – to czas na pielgrzymkę Rodzin do MB Kalwaryjskiej. Już po raz dwudziesty.

Zapraszają do Kalwarii wszystkie rodziny  nasi Pasterze – biskupi krakowscy. Jak co roku organizujemy  wspólny wyjazd autokarem. Prosimy chętnych na wspólny wyjazd o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, inne rodziny niech pojadą do Kalwarii swoimi środkami lokomocji. Serdecznie zachęcamy, trzeba zobaczyć  te radosne rodziny i  tłumy rozmodlonych ludzi, którzy u Matki Bożej szukają siły i mądrości do wychowania swoich dzieci – a dziś nie jest to łatwe zadanie!

4. Jak co roku przychodzą do nas studenci poszukujący mieszkań do wynajęcia  na nowy rok akademicki. Kto ma pokój lub mieszkanie do wynajęcia  – prosimy  adres i kontakt zostawić w Parafii w Parafii – przekażemy odpowiednim kandydatom.

5. Dziś dziękujemy za posługę duszpasterską w naszej Parafii Księdzu doktorowi  Przemysławowi Maryle, któremu przez Biskupa została powierzona praca w  Parafii św. Piotr i Pawła  w Trzebini. Otaczamy Księdza  modlitewną pamięcią i życzymy wiele błogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Matki. Bóg zapłać i Szczęść Boże!

Za tydzień powitamy nowego kapłana i kleryka Krakowskiego Seminarium, który  w naszej Parafii będzie odbywał praktykę duszpasterską.

6. Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające  ku czci Niepokalanego Serca NMP: o godz. 7.45 piętnastominutowe rozważanie tajemnicy życia Matki Bożej, o 8.00 – Msza św. dziękczynna za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II i po niej do godz. 9.30 – adoracja osobista i wspólny Różaniec.

7. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży będzie w poniedziałek 3 września: o godz. 8.00 – dla młodzieży gimnazjum i liceum, a o 10.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej. Inne szczegóły podamy w najbliższą niedzielę i będą wywieszone w szkołach.

8. W przyszła niedzielę nasz Caritas przed kościołem będzie zbierał ofiary dla biednych dzieci na zakup podręczników szkolnych.

9. Na koniec: O opiekę Matki Bożej  dla naszych kapłanów i o nowe powołania do służby kapłańskiej  módlmy się: Pod Twoją  obronę…

 

Back to top