Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 22.01.2012

Ogłoszenia  duszpasterskie  – 22.01.2012 r.
3 Niedziela Zwykła

1. Choć kończy się  Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, nigdy nie zapominajmy o tym, jak ważna jest to sprawa dla współczesnego Kościoła i także dla samego Jezusa – Założyciela jednego, świętego, apostolskiego i powszechnego  Kościoła, nie zapominajmy o modlitwach  w tej intencji. A kiedy trafi się  okazja dajmy zawsze świadectwo naszej  troski o to „byśmy wszyscy byli jedno”.
2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
—   we wtorek:   wspomn. Ś. Franciszka Salezego, biskupa i dr Kościoła,
—  w środę:    Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
—  w  czwartek:   wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa,
—   w sobotę :    wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dr Kościoła,
2. W tym tygodniu kończymy  wizytę duszpasterską czyli „kolędę”. Mamy nadzieję, że odwiedziliśmy wszystkich Parafian, którzy w tym czasie byli w domu i zechcieli się z nami pomodlić i przyjąć Boże błogosławieństwo na dobry Nowy Rok. Bardzo im za to dziękujemy. Sami dostrzegacie zmiany ludnościowe w Parafii. Przy wielkiej migracji i rotacji w mieszkaniach nikt dokładnie nie wie ilu mamy Parafian. Co ważne, to to, że mamy w Parafii wielu dobrych, życzliwych ludzi, żyjących wiarą rodzin i coraz więcej  młodych rodzin, którzy na Jezusowej Ewangelii chcą budować swoje małżeńskie i religijne życie. Odwiedziliśmy mniej więcej połowę z  domów znajdujących się na Osiedlu Oficerskim. Inne drzwi były zamknięte, niektóre już od 25 lat i dłużej. Nie ma sposobu by się z nimi spotkać, nawet Siostry z opłatkiem zastały drzwi zamknięte. W Parafii jest coraz mniej dzieci i młodzieży, a niektóre z nich  wzorem ojców czy matek unikają spotkania z Księdzem. Spotkaliśmy wielu młodych bezrobotnych – to kolejny problem.
Za życzliwość ogromną – tych, którzy nas przyjęli –  za szczerość, za gotowość włączania się w dzieła, które są prowadzone  w Parafii – serdeczne Bóg zapłać! I za ofiary składane z tej okazji. Jak  co roku przypomnijmy, że one są przeznaczone na prowadzenie przez Kurię Metropolitalną różnorakich dzieł Kościoła,  na  pomoc Księżom chorym i emerytom, na S.O.S. czyli ratowanie dzieci nienarodzonych, na Uniwersytet JP II – jako znak wdzięczności za nasze wykształcenie, także  na pomoc polskim misjonarzom a to co zostaje przeznaczamy na własne potrzeby. Bóg zapłać, tym bardziej, że wiemy, że są to często „wdowie grosze”. Niech te spotkania kolędowe zostawią w was tę świadomość, że my kapłani wraz z wami tworzymy Rodzinę i razem z wami chcemy  iść ku zbawieniu.
Jako dar naszej wdzięczności ofiarujemy w waszej intencji 9 Mszy św. odprawianych w kolejne środy o godz. 18.00 – polecając was opiece MB Nieustającej Pomocy.
4. Zapraszamy dziś na koncert kolęd i innych pieśni bożonarodzeniowych – początek w kościele o godz. 16.00. Przyjdźcie, by wspólnie   pośpiewać  piękne, polskie kolędy. Zapraszamy wszystkich.
5. Na zakończenie  módlmy się o pracę dla bezrobotnych i zdrowie dla chorych
Parafian: Zdrowaś Maryjo ……

Back to top