Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 23.09.2012

25 Niedziela Zwykła

1. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych:

  • w czwartek: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • w piątek: św. Wacława męczennika, Patrona naszej wawelskiej katedry.
  • w sobotę: Święto świętych  Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

2. Zbliżamy się do rozpoczęcia ROKU WIARY w Kościele Katolickim. Ogłosi go Ojciec św. Benedykt XVI w dniu 11 października. Blisko jest też Wielka Ewangelizacja Miasta Krakowa, która będzie miała miejsce w dniach 19,20 i 21 października – na stadionie Cracovii i w Łagiewnikach. W najbliższą niedzielę na wszystkich Mszach św. przedstawiciele grup duszpasterskich przybliżą nam istotę tych dni oraz zaproszenia wraz ze szczegółowym programem tej Ewangelizacji. Już teraz zaplanujmy te dni.

Dobremu przeżyciu Roku  Wiary i Ewangelizacji naszego Miasta służyć będzie dzień skupienia  dla wszystkich kapłanów – w najbliższą sobotę w Łagiewnikach. Prosimy o modlitwę za kapłanów i o nowe powołania do zaszczytnej służby kapłańskiej.

3.Dokładnie w przyszłą niedzielę 30 września przypada jubileusz 10- lecia rozpoczęcia  działalności naszej kuchni dla potrzebujących imienia św. Siostry Faustyny. Od 10 lat codziennie „dajemy jeść” ponad dwustu potrzebującym, a zdarza się, że i młodym pracującym w okolicy kościoła.  Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13.00 wszystkich wolontariuszy, ofiarodawców i tych, którzy dzielą się  tym co urośnie im na działce  czy w ogrodzie i na polu.

A po Mszy św. zapraszamy na wspólną, tradycyjną kawę i ciastko przy stole w naszej Sali widowiskowej. Będzie okazja do podziękowania Bogu i ludziom.

 4. Podobnie jak w poprzednich latach grupa nauczycieli pragnie gratisowo udzielać korepetycji dla naszych dzieci i młodzieży. Z następujących przedmiotów: j. polski, j. angielski, j. francuski, łacina, matematyka, fizyka, chemia. Prosimy o zgłaszanie kandydatów w kancelarii parafialnej.

5. Msza św. dla najmłodszych dzieci i dzieci przedszkolnych będzie w  najbliższą niedzielę o godz. 14.00. W wychowaniu religijnym jest to niesłychanie ważne, aby dziecko od początku życia stykało się z tajemnicą Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.  Zapraszamy!

6. Jeszcze słowo do Rodziców mających dzieci w Gimnazjum: dzieci, które chcą przyjąć sakrament bierzmowania przygotowują się od klasy pierwszej gimnazjum. Mają spotkania przy Parafii w wybranych grupach rocznikowych. Rodzice dopilnujcie, czy wasze dziecko jest już zapisane, bo uroczyste rozpoczęcie było już w czwartek.

 Abyśmy żyli i czynili miłosierdzie prośmy Matkę Bożą: Pod Twoją obronę…

 

Back to top