Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 7.10.2012

27 Niedziela Zwykła

1. Dziś w Kościele Katolickim przypada wspomnienie Matki Bożej Królowej Różańca św.

Przypomnijmy, że codziennie przez cały miesiąc październik odprawiamy nabożeństwo różańcowe – spełniając przesłanie Bożej Matki, któora wielokrotnie powtarza i prosi byśmy z różańcem w ręku zdobywali swoje zbawienie i pomagali innym ludziom ratować swe dusze. Niech na nabożeństwach różańcowych nie brakuje dzieci i młodzieży, rodziców i dorosłych – dających przykład prawdziwej maryjnej pobożności. Gdy nie możemy być na Różańcu w kościele odmawiajmy go w domu, w podróży czy na przystanku autobusowym. Rodzice! – zróbcie wszystko, aby wasze dzieci umiały mądrze żyć czerpiąc prawdziwą mądrość z Różańca.

2. Przed nami Tydzień Miłosierdzia, w którym Kościół przypomina nam o czynieniu miłosierdzia i szukaniu okazji aby swoim miłosierdziem zasłużyć na Boże Miłosierdzie. Starajmy się tak przeżyć ten tydzień. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zapraszamy wszystkich chorych, staruszków, niepe4łnosprawnych i zagrożonych w swoim zdrowiu na Dzień Chorych – w sobotę 13 października, na Mszę św. o godz15.00, w czasie, której udzielimy im Sakramentu Namaszczenia Chorych. A po Mszy św. spotkanie przy stole w naszej sali widowiskowej. Prosimy rodziny i ludzi dobrej woli aby swoim chorym czy sąsiadom pomogli dostać się do kościoła na to nabożeństwo.

3. Jak na pewno wszyscy wiemy Ojciec św. Benedykt XVI zaniepokojony zwiększającą się liczbą ludzi tracących wiarę i przez to sens życia – ogłosi w najbliższy czwartek Rok Wiary. W tym dokumencie wzywa nas do wielkiej modlitwy za ludzi tracących wiarę, odchodzących od Kościoła i Boga, ale prosi byśmy się tym skarbem wiary dzielili się z innymi. Jeśli kochamy ludzi to chcemy im dać to co mamy najcenniejsze. Zapraszamy na otwarcie liturgiczne tego Roku w czwartek na godz. 18.00 i w niedzielę na każdej Mszy św. uczynimy to wspólnie.

4. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich nauczycieli i wychowawców naszych dzieci i młodzieży z okazji Dnia Nauczyciela. Jako duszpasterze chcemy im okazać naszą wdzięczność za trud i świadectwo wiary dawane na co dzień. A po Mszy św. zapraszamy na spotkanie i rozmowę i podzielenie się swoimi problemami przy stole uczcie swe dzieci odmawiać Różaniec w sali widowiskowej.

5. Studentów zainteresowanych pogłębieniem swej wiary i swojej więzi z Bogiem zapraszamy na spotkania w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Pierwsze spotkanie będzie w najbliższy wtorek o godz. 20.00, najpierw w kościele a potem w salce obok kościoła. Wiemy, że wśród was jest wielu, którzy rozumiecie, że dla własnego szczęścia i powodzenia w życiu potrzebna jest wiara w Boga i Jego błogosławieństwo. Zapraszamy na spotkania!

6. Rozpoczął się rok akademicki – tak jak w poprzednie lata każdy student i studentka może włączyć się w spotkania w ramach duszpasterstwa Akademickiego przy naszej Parafii. To zaproszenie kierujemy nie tylko do naszych studentów, ale i do tych, którzy mieszkają na stancjach w naszej Parafii. Pierwsze spotkanie – już w najbliższy wtorek 9 października o godz. 20.00. Najpierw Msza św.- o błogosławieństwo Boże w nowym roku akademickim – w kościele a po niej spotkanie – w Sali Klubu Seniora. Serdecznie zapraszamy!

7. Zbliża się miesiąc listopad, w którym trzeba pomyśleć o pomocy naszym bliskim, krewnym zmarłym. Kościół ma dla nich modlitewną pomoc! Przyjmujemy już na: wypominki za zmarłych: roczne i jednorazowe, na Mszę św. gregoriańską odprawianą codziennie przez 30 dni o godz. 7.00 rano przez cały listopad . i i Mszę św. zbiorową , koncelebrowaną – w Dzień Zaduszny o godz. 18.00. Imiona zmarłych można zapisywać podać w kancelarii lub zakrystii.

8. Na zakończenie Mszy św. uklęknijmy na chwilę adoracji, aby po niej otrzymać uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem…

MODLITWA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Back to top