Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 30.09.2012

Ogłoszenia duszpasterskie –  30.09.2012 r.

26 Niedziela Zwykła

1. Dokładnie dziś przypada 10 rocznica rozpoczęcia działalności naszej kuchni im. Św. Siostry Faustyny. Ponad 6 tyś. Obiadów wydaliśmy w tym czasie  potrzebującym przy pomocy  czasu i miłosiernego serca wielu wolontariuszy. Wielkie im za to dzięki. A przede wszystkim podziękować trzeba  Jezusowi Miłosiernemu, że wspiera, wspomaga i czuwa nad tym dziełem.  Zapraszamy dziś na Mszę św. jubileuszową na godz. 13.00,  a po niej na spotkanie w Sali parafialnej dla  wszystkich, którzy w jakikolwiek to dzieło wspomagają!

2. Jutro   rozpoczyna się miesiąc październik – a z nim  „ miesiąc Różańca  św.”  wraz  z nabożeństwami różańcowymi.   Nie trzeba nikomu przypominać, że modlitwa różańcowa to ulubiona i polecana przez Maryję forma kontaktu z Bogiem. W czasie odmawiania różańca medytujemy i rozważamy wszystkie najważniejsze tajemnice życia Jezusa i Jego Matki. – zatem ubogaca nas ona  duchowo i intelektualnie. Jeśli my –  dorośli nauczymy młode pokolenie odmawiać Różaniec i pokochać go, możemy być spokojni o ich przyszłość. Nabożeństwa będą codziennie o godz. 17.30, zróbmy wszystko, by nie brakło na nich dzieci, młodzieży, rodziców i ludzi samotnych. Noście szczególnie w tym miesiącu  Różaniec przy sobie, odmawiajcie  go w podróży, w domach, rodzinach, módlcie się za tych, którzy się już się przestali modlić. Za   wspólne odmówienie  Różańca można uzyskać odpust  zupełny za  siebie lub zmarłych – a warunki uzyskania odpustu są wszystkim znane.  

n      – w  poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dr Kościoła,

n      – we wtorek:   Świętych Aniołów Stróżów,

n      – w czwartek :  św. Franciszka z Asyżu,

n      – w piątek: wspominać będziemy w Liturgii  św. Siostrę Faustynę Kowalską, dziewicę , Apostołkę Bożego Miłosierdzia, po Mszach św. będzie można ucałować jej relikwie znajdujące się w naszej Parafii,

n       piątek najbliższy to – I Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o godz. 8.00, o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia, o 17.00 dla dzieci, o 18.00 i o 19.00 – na tę Mszę św. zapraszamy młodzież, Kręgów Rodzin i  kandydatów do bierzmowania.  Kandydaci mają idealną okazję, by odprawić pierwsze piątki miesiąca. Rozkład spotkań jest wywieszony w gablocie przykościelnej.

n spowiedź pierwszopiątkowa będzie rano od 7.30 i po południu od godz. 16.30 chorym jak co miesiąc zaniesiemy Komunię św. do domów w godz. przedpołudniowych (prosimy o zgłoszenie chorych, którzy chcieliby przyjmować Pana Jezusa w swoim domu w pierwsze  Piątki).

– najbliższa sobota to I-sza Sobota miesiąca. Na nabożeństwo I Soboty  zapraszamy  o godz. 7.45, potem o 8.00 Msza św. dziękczynna za  wyniesienie na ołtarze  Jana Pawła II i od godz. 8.30 do 9.30 wystawienie Pana Jezusa  w monstrancji i adoracja wraz z Różańcem do godz. 9.30 i na koniec błogosławieństwo uroczyste dla uczestników nabożeństwa przebłagalnego.

                        3. Jest jeszcze piękna inicjatywa  Miłosierdzia  – zespól nauczycieli i profesorów oferuje bezinteresowną pomoc  w nauce młodzieży gimnazjum i szkół średnich z następujących przedmiotów: j. polski, j. francuski, j. angielski, j. niemiecki,  łacina, matematyka,  fizyka i chemia.  Niech młodzież zgłasza się  w kancelarii u Księży.

            4. Chcemy znów podjąć inicjatywę prowadzenia przy Parafii Duszpasterstwa  Akademickiego – wiemy, że znów na terenie  mieszkać będzie wielka ilość studentów.  Zapraszamy ich, aby w swoich planach  uwzględnili potrzeby pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej w gronie  akademickim. Proponowany termin  pierwszego spotkania to  wtorki o godz. 20.00 – od 9 października.  Zapraszamy!

           

 

Back to top