Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 29.04.2012

Ogłoszenia duszpasterskie  – 29.04.2012 r.

IV Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza uświadamia nam – uczniom Chrystusa i zachęca do modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do służby w kapłaństwie  i w życiu zakonnym. Skoro sam Jezus sugeruje, „abyśmy prosili Pana Żniwa” to prośmy, aby spojrzał wzrokiem miłości na naszych młodych Parafian i powołał ich do służby Bogu i Kościołowi. Ufajmy i prośmy aby nasza  Parafia, w której pracowało już tylu gorliwych kapłanów dała Kościołowi i Archidiecezji Krakowskiej nowych kapłanów i siostry zakonne.

2. Już w najbliższy wtorek rozpoczynamy piękny, maryjny miesiąc – maj. Póki  Polacy mają w sercach miłość do Maryi i pragną naśladować Jej życie póty możemy być spokojni o nasz dalszy los – jako narodu. Może dziś jak nigdy nasze  rodziny potrzebują mądrości, wiary i opieki Matki Bożej Królowej Polski. Trzeba, aby wrócił zwyczaj udziału w nabożeństwach majowych, by każdy wygospodarował dla siebie  i dla Matki Bożej pół godziny w każdy majowy dzień. Nabożeństwa majowe będą codziennie o godz. 17.30 – od najbliższego poniedziałku.

3. We wtorek pierwszego maja – 1 Rocznica beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II…(posłuchajmy słów zachęty do świętowania tego dnia naszego Metropolity”…)

Tu w Parafii  Msze św. dziękczynne będą o 8.00 o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia i o godz. 18.00. Zapraszamy.

4. Trzeciego maja  Uroczystość MB Królowej Polski głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane jak w niedziele. Przez wywieszenie flagi polskiej zaznaczmy, że jesteśmy Polakami i jesteśmy dumni z naszej Ojczyzny i jej przeszłości. Niech przez ten znak młodzież uczy się patriotyzmu i miłości Ojczyzny – naszej ziemskiej matki.

5. Najbliższy piątek to Pierwszy Piątek miesiąca – Msze św. Będą o 8.00, 15.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30, chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach  przedpołudniowych.

A sobota najbliższa to Pierwsza Sobota miesiąca” nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca  NMP o godz. 8.45, potem Msza św. O kanonizację Jana Pawła II i od 8.30 do 9.30 adoracja Najść. Sakramentu i Różaniec fatimski. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie wynagradzającym.

6. Na koniec prośmy Wychowawczynię powołań kapłańskich i zakonnych o liczne i święte powołania z naszej wspólnoty: Pod Twoją obronę…

Back to top