Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 9.12.2012

Ogłoszenia duszpasterskie –   9.12.2012  r.

II Niedziela Adwentu

 

1. Minął już tydzień naszej drogi adwentowej. Każdy dzień Adwentu rozpoczyna się o świcie Mszą św. ku czci naszej Matki Maryi zwaną Roratami  o godz. 6.30.

Dziękujemy tym rodzicom którzy pomagają swym dzieciom, przez udział w Roratach,  przeżyć to doświadczenie wiary i uczynić z tej obecności  bezinteresowny czyn miłości dla Jezusa. Pozostałym rodzicom „kładziemy na serce” to pytanie: czy nie pozbawiacie swe dzieci czegoś ważnego i  niepowtarzalnego, co jest konieczne do szczęśliwego życia? Niech pozostałe dzieci dołączą do tej niewielkiej grupki!   Roraty – przypomnijmy – codziennie o 6.30 – dzieci w niedzielę przychodzą na Mszę św. na godz. 11.00.

2.  Wielkie Dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom dokonuje się przez ofiarę złożoną za świecę, którą zapalimy na stole wigilijnym.  Nasz Caritas dziś przed kościołem  czyni tę posługę dla dzieci. Na stolikach obok świec i opłatków są też  puszki,   do których można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi  w Potrzebie. Dziś uczniowie Chrystusa we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny wspomagają chrześcijan cierpiących, prześladowanych w różnych krajach na świecie, by i oni mogli pięknie i godnie  przeżyć  Święta Bożego Narodzenia.

A  kosz, do którego można złożyć  żywność dla najuboższych naszych Parafian na Święta jest  codziennie w zielonym pasażu i  w kościele.

3. Jak co roku organizujemy wspólną  Wigilię.  W tym roku  nasza  Wigilia dla samotnych, chorych i niepełnosprawnych będzie w sobotę   – 22 grudnia o godz. 15.00. Najpierw odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w sali widowiskowej  a potem Wieczerza Wigilijna, życzenia i śpiew kolęd. Zapraszamy samotnych do przeżycia Wigilii we wspólnocie Parafialnej, która jest także naszą Rodziną.

4. Dziś w waszym imieniu pragniemy podziękować Siostrom Józefitkom, które do rodzin, które otwarły swe drzwi zaniosły poświęcony opłatek na stół wigilijny.  Opłatek to jest jakiś czytelny znak wspólnoty i identyfikacji z Parafią. Bóg zapłać za ofiary – w tym roku przeznaczymy je w całości na nowe organy do  kościoła.

5. Ks. Katecheta dzieci z klas II-gich zaprasza jutro na godz. 18.00 dzieci i rodziców na poświęcenie medalików i spotkanie duszpasterskie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

6. Parafian  z dolegliwościami i bólami kręgosłupa zapraszamy na spotkanie o nowych metodach leczenia – w środę 12 grudnia w sali Klubu Seniora o godz. 15.30. Wstęp jest bezpłatny, a bliższe informacje na ulotkach.

7. Na koniec: prośmy o silną i głęboką wiarę i o zrozumienie tego, że na Święta trzeba przygotować czyste serce, by Bóg się mógł w nim narodzić  i że te narodziny są istotą tych Świąt: Pod Twoją obronę…

 

 

 

Back to top