Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 11.03.2012

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.  Przypomnijmy, że za udział w Gorzkich Żalach  można uzyskać odpust zupełny, spełniając znane warunki.  

 

         2. W piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej – odprawiamy je w takich godzinach, aby wszyscy mający dobrą wolę mogli z niego skorzystać – o godz. 8.30, potem o 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia   dla dzieci o 17.00 i dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

 Rodzice – zachęcajcie swoje dzieci i młodzież, uczcie je pokonywać przeszkody, które się nieraz wyolbrzymiają w tym czasie, aby brali udział w tym nabożeństwie – sami z nimi przychodźcie!

3. Od przyszłej niedzieli w kościele i w pasażu pojawi się kosz, do którego można będzie  składać żywność jako  dar świąteczny dla najbardziej potrzebujących. Można też wspomóc biednych  przez ofiarę złożoną do puszki z napisem „Jałmużna postna”.

            4. W gablotach przykościelnych  jest wiele ogłoszeń i informacji o rekolekcjach dla  różnych grup i nabożeństwach pomagającym głębiej przeżyć Wielki Post. Zwróćcie na nie uwagę i skorzystajcie.

         5. Dziś o godz. 14.00 będzie Msza św. dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. Zapraszamy zainteresowanych.

            6. W najbliższą środę o godz. 17.30 Rodzina  Radia Maryja zaprasza do kościoła na Różaniec w intencji Ojczyzny , a po Mszy św. do  Klubu Seniora na spotkanie i  konferencję nt. Wielkiej Nowenny Fatimskiej wygłoszony przez prof. Gabriela Turowskiego.

            7. Informujemy, że rozważania nt. Pięciu Przykazań kościelnych  wygłaszane w naszym kościele są drukowane co tydzień w naszej gazecie  „Na Skale”. Są do nabycia u ministrantów przed kościołem.

( Dzieło Pomocy O. Pio, które wspiera osoby bezdomne czy zagrożone bezdomnością w ich drodze do samodzielności zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Wolontariusze tego Dzieła będą dziś przed kościołem rozdawać ulotki informacyjne. Równocześnie Bracia Kapucyni pragną podziękować szystkim, którzy  swoją modlitwą i ofiarnością wpółtworzą to Boże dzieło  miłosierdzia.)  

Na  zakończenie, z Janem Pawłem II módlmy się do Boga:

 

Za wszystkich, którzy szukają po omacku, aby Go znaleźli,

Za wszystkich, co lękają się przyszłości, aby zaufali,

Za wszystkich, którzy się załamali, aby nie zwątpili,

Za wszystkich, którzy wątpią, aby nie zwątpili,

Za samotnych, aby spotkali człowieka,

Za  cierpiących głód, aby zostali nasyceni

Za tych, którzy dobrze się mają, aby nie zamykali swego serca,

Za wszystkich, którzy żyją na tym świecie –

Módlmy się do Boga ….. Któryś za nas cierpiał rany …(3x)

 

 

 

 

 

Back to top