Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 18.03.2012

Ogłoszenia duszpasterskie –  18.03.2012 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Wśród niedziel Wielkiego Postu dzisiejsza na charakter radosny – kolor szat różowy mówi o zbliżających się największych Świętach –  Świętach Zmartwychwstania Pańskiego. W naszych postanowieniach, wyrzeczeniach i postach  ta nadzieja zmartwychwstania jest podstawą naszej nadziei i zwycięstwa.

Zapraszamy dziś na godz. 17.00 – na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.

2. Natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą  w piątek –  jak co tydzień o godz. 8.30,15.00, o 17.00 – dla dzieci i o 18.30.

3. A w następną niedzielę 25 marca  rozpoczynamy święty czas naszych,  parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Odprawienie rekolekcji przynajmniej jeden raz w roku jest obowiązkiem religijnym,  ale i koniecznością by  nie zagubić się na drogach zbawienia.

W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. – na 9.30 zapraszamy młodzież, a na 11.00 – dzieci. Na godz. 14.30 zapraszamy ludzi chorych, niepełnosprawnych, starszych wiekiem i  samotnych. Niech w tej wspólnocie poczują się umocnieni przez udział we Mszy św. i Sakrament Namaszczenia Chorych. Pomóżcie im przybyć do kościoła na to nabożeństwo. W niedzielę o godz. 19.00 nauka rekolekcyjna dla  Rodziców. Wszyscy wiemy, że wychowanie dziecka jest niemożliwe bez Bożej mądrości i pomocy.  Rodzice skorzystajcie z tej okazji, aby pomyśleć o swoich dzieciach i ich wychowaniu i wspólnie pomodlić się za swe dzieci. Zapraszamy  w niedzielę na godz. 19.00.

 Rekolekcje będą trwały do środy 28 marca.  Programy są na stolikach  przy wyjściu z kościoła i u ministrantów,  zabierzcie je do domów i informujcie  innych, może trzeba kogoś zastąpić, by mógł skorzystać z rekolekcji.  

            Zachęcajcie się nawzajem, pomagajcie jeden drugiemu przyjść na rekolekcje Prawdziwa mądrość Boża i ludzka podpowiada nam, że dla siebie i dla swej duszy trzeba mieć czas!

         4. W kościele i w pasażu jest wystawiony kosz by do niego ludzie miłosierni składali dary dla najuboższych spośród nas.  Kto maniech się podzieli tym co ma,  a nie będzie mu nigdy brakować .

Na stolikach Caritasu są też baranki na stół wielkanocny i palmy.

             5. Bóg zapłać za lekarstwa przynoszone do naszego Caritasu. Chcemy poinformować, że można także skorzystać z pomocy lekarskiej lekarza geriatry. Będzie przyjmował  w czwartki od godz. 15.00 do 16.00. Zapraszamy już w najbliższy czwartek w gabinecie Caritas.   

         9.O dobre i błogosławione owoce rekolekcji prośmy Matkę Bożą: Pod Twoją …….

 

Back to top