Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 25.03.2012

Ogłoszenia duszpasterskie –  25.03.2012 . r.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje to  błogosławione dni dla  każdego wierzącego w Chrystusa, to są  dni,  w których każdy odpowiedzialny za swoje życie duchowe  i zbawienie, przychodzi do kościoła aby posłuchać Bożego Słowa, nawrócić się,  a po sakramentalnej spowiedzi odnowić swoje życie. Rekolekcjom przewodniczy i prowadzi Ks. Feliks Folejewski – palotyn.

 Dziś nauki rekolekcyjne  –  na wszystkich Mszach św. i Gorzkich Żalach. Dodatkowo na godz. 14.30 zapraszamy wszystkich chorych, niepełnosprawnych, w podeszłym wieku i  staruszków – będzie dla nich Msza św., nauka rekolekcyjna i Sakrament Namaszczenia Chorych.  Rodziny, sąsiadów, znajomych i innych ludzi dobrej woli prosimy o miłosierną  pomoc, by mogli oni  przyjść czy przyjechać  do kościoła. O godz. 17.00 Gorzkie Żale.  

   Wszystkich Rodziców wychowujących dzieci zapraszamy na naukę stanową dziś po Mszy św. wieczornej czyli o godz. 19.00.  Przyjdźcie Rodzice! – w wychowaniu dziecka nie można niczego zaniedbać a na pewno okazji do uzyskania  Bożej pomocy w tym zadaniu, które macie od Boga.

W poniedz. wtorek i środę – nauki rekol. dla dorosłych o 8.00 i 18.00, nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, a dla mężczyzn we wtorek także po Mszy św. wieczornej.

Nauki rekolekcyjne dla dzieci młodszych (kl. I-IV) o 9.30, dla starszych (kl. V-VI) o 11.00.

O godz. 12.00 i 13.00 – rekolekcje szkolne dla  Gimnazjum i Liceum.                         

 Wtorek –  jest dniem spowiedzi rekolekcyjnej, wielkanocnej: spowiadać będziemy rano od godz. 7.00 – 9.00 i po południu od 16.00 do 20.00, nie odkładajmy  spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.  

  Przy wyjściu z kościoła są jeszcze programy rekolekcji,  – pomagajcie sobie nawzajem, by wszyscy   mogli przeżyć godnie i owocnie  ten święty czas.  Dusza jest najważniejsza.               

W środę zakończenie rekolekcji – dziękczynna Msza św. i Komunia św. – ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na potrzeby misji  i wychowania młodzieży prowadzonej przez Księży  Palotynów.   Bóg zapłać!

            2. Po rekolekcjach w sobotę 31 marca  o godz. 10.00 będzie bierzmowanie dla naszej młodzieży z klas trzecich gimnazjum.   Bierzmowania  udzieli  Ks. Infułat Janusz Bielański. Polecamy waszej gorącej modlitwie  młodzież bierzmowaną, na jej młodzieńczych drogach życia.  

            3. Przyszła niedziela  to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień, na każdej Mszy św. poświęcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. 10 minut przed 11.00 – prosimy o zebranie  się z palmami w ręku pod krzyżem misyjnym. Po wysłuchaniu Ewangelii i poświęceniu palm w  uroczystej procesji  przejdziemy do kościoła. A po Mszy św. – jak co roku – będzie  konkurs z nagrodami za najpiękniejsze  palmy zrobione przez dzieci z pomocą rodziców.

4. Jutro Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Jak co roku serdecznie zachęcamy do podjęcia pięknego  Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uczynimy to uroczyście na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

 

                        5. Na ten  święty czas  rekolekcji  przyjmijcie Boże błogosławieństwo ……….

 

Back to top