Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 6.05.2012

Ogłoszenia  duszpasterskie –  6.05.2012 r.

V Niedziela  Wielkanocna

 

1. Rozpoczynający się miesiąc maj to czas szczególnej miłości i czci do naszej Matki i Królowej – Maryi, to czas nabożeństw majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.W swoich objawieniach Maryja zawsze spotykała się z dziećmi, im przekazywała swoje Orędzia do ludzi. Tak trzeba wychowywać swoje dzieci, by były do dyspozycji Boga czy Jego Matki. Jeśli Maryja ma nam pomagać, to trzeba do Niej przychodzić i przyprowadzać dzieci i młodzież!

Otaczajmy zatem codziennie naszą Matkę swoją obecnością i za Jej pośrednictwem wspomagajmy modlitwą Ojca św., Ojczyznę naszą, rodziny polskie, sprawę powołań zakonnych i kapłańskich i prośmy o dobre urodzaje. Niech dzieci i młodzież uczą się od swoich dziadków, babci i rodziców, jak należy czcić i kochać Matkę Bożą.

3. W najbliższy wtorek  przypada Uroczystość liturgiczna naszego  Patrona – św. Stanisława, Biskupa i Męczennika,  Głównego Patrona Polski i  Archidiecezji Krakowskiej.

Święty Stanisław jest Patronem naszego Metropolity Ks. Kard. Stanisława Dziwisza – polecamy waszym modlitwom jego posługę duszpasterską  wśród nas i  Kościół, któremu służy.

Właśnie we wtorek o godz. 9.00 w Katedrze wawelskiej  Ks. Kardynał udzieli święceń diakonatu klerykom naszego Seminarium Duchownego. Jeden z nich był u nas na praktyce duszpasterskiej Tomasz Koszarek i drugi jest rodzonym bratem naszego Pana Organisty Kacper Nawrot. Polecamy ich waszej modlitewnej pamięci.

4. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie w tym roku w niedzielę 13 maja. Początek na Wawelu o godz. 9.00. Ks. Kardynał zaprasza…(odczytać zaproszenie!)…

5. W przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. Dla najmłodszych dzieci i dla ich rodziców. Zapraszamy!

6. Dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy do sali widowiskowej wszystkich należących do  grup duszpasterskich dorosłych z Parafii na spotkanie imieninowe przy stole. Oczekujemy każdego!

7. A teraz  nasza miesięczna adoracja Pana Jezusa. Kto może proszę na czas adoracji uklęknąć…

 

Back to top