Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 1.12.2013

I Niedziela Adwentu

            1. Słowo „ADWENT” oznacza przyjście Jezusa do nas. Na to spotkanie trzeba się przygotować!  Poczujmy się odpowiedzialni za ten święty czas w naszym życiu i za to  co Chrystus przychodząc  na świat: zastanie w naszym sumieniu, sercu, w naszych  rodzinach i narodzie? Właściwie przeżyty czas Adwentu daje gwarancję radości szczęśliwie przeżytych Świąt Bożego Narodzenia!  

To  dziś kierujemy do wszystkich serdeczne zaproszenie  do udziału  w Roratach czyli  Mszy św. ku czci Maryi odprawianej codziennie o świcie czyli o godz. 6.30. Niech nikt nie mówi „to nie dla mnie!”  Bo to może być szansa dla wielu z nas, pięknego przeżycia Adwentu i przekonania się samemu czy stać mnie na zwycięstwo ducha nad ciałem!  Niech to piękne adwentowe nabożeństwo zgromadzi  dzieci i młodzież, rodziców i starszych,  niech dzieci z lampionami w rękach będą znakiem tego, że Chrystus jako dziecko stanie wśród nas i przyniesie nam   światło życia. Liczymy bardzo na  rodziców, którzy zechcą pomóc swym dzieciom przeżyć to bardzo  piękne, choć trudne doświadczenie, gdy człowiek kierowany czystą miłością do Boga pokonuje słabości ciała mocą ducha.

Niech dzieci przynoszą codziennie swoje dobre uczynki wypisane na kolorowych serduszkach, którymi na Święta ustroimy choinkę przy żłóbku Pana Jezusa.  A figurka Matki Bożej codziennie losowana i  zabierana do domu przez dzieci będzie znakiem  opieki Maryj nad ich  rodziną.  Roraty codziennie o 6.30, dzieci niech w niedzielę przychodzą na  Mszę św. o godz. 11.00.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 6.30 – Roraty, o 8.00, o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00 i o 18.00  – na tę  Msze św.  zapraszamy także : kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum, młodzież i Kręgi  Rodzin. Spowiedź rano od  6.00 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

W I Sobotę miesiąca: nabożeństwo o 7.45, Msza św. o 8.00 i adoracja od 8.30 – 9.30.

 3.  W niedziele Adwentu o godz. 7.20 zapraszamy na  Godzinki ku czci  Niepokalanego Serca NMP. .

4. Jak w innych  kościołach  tak i u nas od  następnej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny – jako Wielkie Dzieło Pomocy Świątecznej dla Dzieci – bo na taki cel są przeznaczone ofiary przez was składane.

 Będzie też okazja pomóc biednym przez złożenie  żywności do kosza, który będzie  wystawiony  w kościele i w naszym   Zielonym  Pasażu.

5. Tak jak  w poprzednie lata Siostry Józefitki pracujące w naszej Parafii przynoszą do waszych domów poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatek – jako znak Chrystusa jest znakiem łączności i jedności wszystkich Parafian jako wspólnoty Kościoła. Siostry przynoszą wam też dobre słowo i dar modlitwy. Przyjmijcie je otwartym sercem, a wasza hojność jest  wkładem w dzieła duszpasterskie, które prowadzimy w Parafii. Bóg zapłać!

6. Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem będzie w piątek o godz.  16.00. Rodzice  mogą się  spotkać w tej sprawie w środę i czwartek od godz. 17.00 – 1830 w salce przy kościele.  

7.  W najbliższy wtorek 3 grudnia o godz. 18.45 kolejny Krąg Biblijny. W tym tygodniu tematem będą gatunki literackie użyte w Boblii i metody czytania Pisma św.  Spotkanie jest w sali Klubu Seniora.

            8. Zapraszamy mieszkańców  Osiedla  Oficerskiego na spotkanie z policją i  radnymi Dzielnicy na temat ochrony i bezpieczeństwa na  co dzień. Spotkanie będzie  w najbliższy czwartek – 5 grudnia o godz. 16.30 w sali Klubu Seniora.

 9. Abyśmy wszyscy głęboko przeżyli rozpoczynający się Adwent prośmy Matkę Bożą : Pod Twoją ……….

Back to top