Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 3.03.2013

Ogłoszenia duszpasterskie –  3.03.2013 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na  Gorzkie Żale  na godz. 17.00.  Przypomnijmy, że za udział w Gorzkich Żalach  można uzyskać odpust zupełny, spełniając znane wszystkim warunki.  

2. W piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej – odprawiamy je w takich godzinach, aby wszyscy mający dobrą wolę mogli z niego skorzystać – o godz. 8.30, potem po Mszy św. o godz. 15.00,   dla dzieci o 17.00  oraz  dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30.

Rodzice – zachęcajcie swoje dzieci i młodzież do udziału w tym nabożeństwie,  uczcie je pokonywać przeszkody, które się nieraz wyolbrzymiają w tym czasie – sami z nimi przychodźcie! Zapraszamy!

3. Od przyszłej niedzieli w kościele i w pasażu pojawi się kosz, do którego można będzie  składać żywność jako świąteczny  dar dla najbardziej potrzebujących. Można też wspomóc biednych  przez ofiarę złożoną do puszki z napisem „Jałmużna postna”.

4. W gablotach przykościelnych  jest wiele ogłoszeń i informacji o rekolekcjach dla  różnych grup i nabożeństwach pomagającym głębiej przeżyć Wielki Post.

Zwróćcie na nie uwagę i skorzystajcie, zwłaszcza, że  w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych. A to z tego powodu, że 2 czerwca  będziemy mieli w Parafii Nawiedzenie Jezusa Miłosiernego i relikwii św. S. Faustyny i błog.  Jana Pawła II.  Przed Peregrynacją będą rekolekcje – w odpowiednim czasie podamy ich program.

5. Zapraszamy na spotkanie  Grupę  Charytatywną, zajmującą  się  w naszej Parafii chorymi i potrzebującymi pomocy – na spotkanie  w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Wiemy, że  wielu  z was przechodzi na emeryturę, czy ma trochę wolnego czasu – proponujemy, by w miarę możliwości, sił i zdrowia przyłączyć się do innych i zrobić coś  dobrego dla ubogich, w których żyje sam Chrystus. To On mówi nam wciąż: „Byłem chory, byłem głodny, byłem spragniony …. cokolwiek uczyniliście jednemu z tych  Mnieście uczynili…” Warto spróbować, zapraszamy!

6. Rodziców młodzieży, która w Wielki Poniedziałek przyjmie sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie z Ks. Katechetą – dziś po Mszy św. wieczornej. Spotkanie będzie w salce na plebanii pod nr 12.

Także dziś po Mszy św. wieczornej w kościele  comiesięczna zmiana Tajemnic Różańca dla Róż Różańcowych. Zapraszamy wszystkich członków naszej Rodziny Różańcowej.

Na  zakończenie słowami Jana Pawła II módlmy się do Boga:

Za wszystkich, którzy szukają po omacku, aby Go znaleźli,

Za wszystkich, co lękają się przyszłości, aby zaufali,

Za wszystkich, którzy się załamali, aby nie wątpili,

Za wszystkich, którzy wątpią, aby nie zwątpili,

Za samotnych, aby spotkali człowieka,

Za  cierpiących głód, aby zostali nasyceni

Za tych, którzy dobrze się mają, aby nie zamykali swego serca,

Maryi zawierzamy cały  Kościół czekający na naowego Papieża: Pod Twoją  obronę…

 

 

 

 

 

 

Back to top