Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 19.05.2013

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Radujemy się dzisiaj z całą Parafią i ponad pięćdziesięciu  rodzinami Pierwszą Komunią św. dzieci. Rozjaśnione szczęściem twarze dzieci przyjmujących Jezusa do serca wskazują nam źródło prawdziwej radości i szczęścia człowieka – takie samo dla dorosłych. Módlmy się ufnie i wytrwale, by ta radość nigdy w  nas nie wygasła podtrzymywana częstą Komunią św.  

Na  Mszy św. o godz. 13.00 dzieci z klas trzecich obchodzą swoją  I Rocznicę Komunii św. wraz ze swymi rodzicami uczą się być świadkami Zmartwychwstałego Jezusa we współczesnym świecie.

Polecamy te rodziny waszej gorliwej modlitwie!

2. Dziś Uroczystość Pięćdziesiątnicy czyli Zesłania Ducha św. na Apostołów – Duch Jezusa  żyjący w nas   i wśród nas sprawia, że Kościół Chrystusowy żyje, tworzy przez ludzi tyle pięknych dzieł we współczesnym świecie, wzrasta w miłości i uzdalnia nas codziennie do wysiłku w stronę dobra i miłości. Jedną z podstawowych umiejętności chrześcijanina to umiejętność współpracy z Duchem św., z Duchem Jezusa żyjącym nieustannie w swoim Kościele. O tę łaskę jednym głosem prosimy dziś Boga.

3.  Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Matki Kościoła Maryi. Choć jest to dzień pracy i nauki – znajdźmy  jutro czas na uczestnictwo we Mszy św. ku czci naszej Matki. Msze św. jutro będą o godz. 8.00,  17.00 i  18.00 i 19.00.

Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy!

         4. Następna niedziela to niedziela Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się w naszej Archidiecezji czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

5. Zbliża się Święto Bożego Ciała będzie to 30 maja.  Jak co roku  o godz. 16.00 będzie Msza św. i procesja z Najświętszym Sakramentem. Przejdziemy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: Bandurskiego, Bema, Orląt Lwowskich i wrócimy do kościoła ul. Bandurskiego .O przygotowanie ołtarzy prosimy: młodzież , Kręgi Rodzin, Parafialny Zespół Caritas i pracowników kuchni oraz  Rodzinę Radia Maryja i Róże Różańcowe.

6. Kolejny raz zapraszamy wszystkich Parafian do przeżycia wielkiego wydarzenia jakim będzie Nawiedzenie naszej Parafii przez cudowny Obraz Jezusa Miłosiernego. Będzie to miało miejsce 2 i 3 czerwca, będzie poprzedzone duchowym przygotowaniem poprzez rekolekcje. Rekolekcje rozpoczną się w Boże Ciało i będą trwać do niedzieli.  Wiemy, że jest to tzw. czerwcowy i można będzie poświęcić więcej czasu dla siebie i swojej duszy. Program rekolekcji i Nawiedzenia postaramy się dostarczyć do waszych domów i można będzie go zabrać z kościoła.  Zaplanujmy sobie mądrze te dni –  takie dni i okazje trafiają się może pierwszy raz w waszym życiu duchowym.

Program rekolekcji przed nawiedzeniem obrazu Jezusa Miłosiernego

Program nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego

Back to top