Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 10.02.2013

5 Niedziela  Zwykła

 

1. W Liturgii Kościoła  jutro – w poniedziałek – 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to (ustanowiony przez Ojca św. Jana Pawła II)   Światowy Dzień Chorego. Chcemy z tej okazji podziękować wszystkim, którzy troszczą się o chorych, dbają o ich potrzeby fizyczne i duchowe, odwiedzają ich, robią zakupy, przynoszą im do domów obiady oraz  poświęcają im  swój czas. Sam Jezus im powie: ”byłem chory a odwiedziliście  Mnie”.

Zapraszamy do ofiarowania Mszy św. w tym dniu w intencji cierpiących fizycznie i duchowo – o godz. 8.00 lub 18.00.

2. Natomiast w najbliższy wtorek 12 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w czasie, której będziemy się modlić, jak co roku, o rychłe wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego.  12 lutego przypada kolejna  – 84 rocznica jego urodzin i dzieciństwa, które przeżył tu na Osiedlu Oficerskim. Jak wiemy Sługa Boży Jerzy Ciesielski w swojej młodości należał do tzw. „środowiska Ks. Kardynała Wojtyły”. Wraz z tym „środowiskiem” chcemy wyprosić dla tego wiernego męża Kościoła  łaskę włączenia go  w poczet świętych. Msza  św. we wtorek  o godz. 18.00.

3. Jako bezpośrednie przygotowanie do Wielkiego Postu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek od godz. 15.00 do 18.00. Będzie to dobra okazja, aby w ciszy serca przed wystawionym naszym Zbawicielem  zrobić odpowiednie, ubogacające nas duchowo postanowienie wielkopostne. Tym bardziej są one potrzebne w Roku Wiary!!

4. W tym tygodniu  Środa Popielcowa – początek czterdziestodniowego Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele będą: o 8.00, 15.00, 17.00, 18.00 i 19.00 – na każdej Mszy św. posypiemy głowy popiołem na znak dobrej woli i chęci rozpoczęcia prawdziwego postu, przez przyjmujących ten znak pokuty.

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. abstynencja od posiłków mięsnych i tylko trzy posiłki w tym dniu.

         Po przerwie  świątecznej wracamy do rozważań Dokumentów Soborowych w II i IV środę miesiąca. Zapraszamy chętnych do rozważań Dokumentu soborowego O Liturgii –  Środę Popielcową w sali Klubu Seniora po Mszy św. o godz. 19.00.

5. Rozpoczynający się dziś tydzień to wielka modlitwa Kościoła o trzeźwość naszego narodu – prosimy i zachęcamy o potężną modlitwę w intencji trzeźwości naszej młodzieży. Nikomu nie trzeba tłumaczyć jaki to wielki problem narodowy i rodzinny. Ta modlitwa pojawi się we wszystkich nabożeństwach tego tygodnia w kościele, ale trzeba by była na ustach tych, którzy kochają naród i Ojczyznę.

6. I na zakończenie Mszy św. otoczmy modlitwą wszystkich naszych chorych Parafian, niech Maryja „Uzdrowienie chorych” doda im siły do niesienia krzyża: Pod Twoją obronę…

 

 

 

Back to top