Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 13.10.2013

28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza niedziela jest „XIII Dniem Papieskim”, jest to przede wszystkim dzień wielkiej modlitwy do naszego Błogosławionego Rodaka Jana Pawła II – za Ojczyznę i Polaków i Kościół święty czyli za nas wszystkich, o mocną i głęboką wiarę.

W związku z tym jest okazja pomóc zbudować „żywy pomnik Janowi Pawłowi II”, którym jest Dzieło Nowego Tysiąclecia, składając ofiarę na kształcenie młodzieży gimnazjalnej, zdolnej i utalentowanej pochodzącej z najuboższych rodzin. Ta inicjatywa Episkopatu Polski rozwija się i przynosi błogosławione owoce. Po każdej Mszy św. na ten cel są zbierane przez młodzież ofiary do puszek przed kościołem.

2. Wszystkich studentów – także tych którzy czasowo mieszkają na terenie naszej Parafii (a wiemy, że ich jest bardzo wielu) zapraszamy na Mszę św. i na spotkanie w ramach Duszpasterstwa Akademickiego. Spotkania są we wtorki – o godz. 20.00 ; najpierw w kościele a potem w salce. Informacje są wywieszone w gablotach, ale obecnych tu studentów prosimy o przekazanie osobiście tego ogłoszenia znajomym kolegom i koleżankom.

3. Czytamy w Piśmie św., że „godną i szlachetną rzeczą jest modlić się za zmarłymi”. Jednym ze znaków naszej pamięci o zmarłych są wypominki. czyli modlitwa całej wspólnoty parafialnej za wspominanych zmarłych. Imiona waszych zmarłych można podać w zakrystii lub w kancelarii. Będzie też przez cały listopad Msza św. gregoriańska o godz. 7.00. Na tę Mszę św. zgłaszajcie przede wszystkich zmarłych w tym roku! Można także dołączyć swych zmarłych do Mszy św. w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.

4. Zachęcając was do odmawiania Różańca, do przychodzenia na nabożeństwa różańcowe, przypomnijmy słowa Jana Pawła II o Różańcu: „Modlitwa różańcowa jest wielką pomocą dla człowieka naszego czasu. Sprowadza ona pokój i skupienie; wprowadza nasze życie w tajemnice Boże i sprowadza Boga dla naszego życia”. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.

5. Jeszcze święci, których wspominamy w tym tygodniu:

– św. Teresa od Jezusa dziewica i dr Kościoła – we wtorek,

– św. Jadwiga Śląska – we środę,

– św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik – w czwartek,

– św. Łukasz ewangelista – w piątek.

MODLITWA DO MATKI BOŻEJ O WIARĘ – Pod Twoją obronę…

Back to top