Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 30.06.2013

13 Niedziela Zwykła

1. Pierwsza niedziela wakacji. To czas wypoczynku fizycznego ale i wzrostu duchowego. Ideałem jest abyśmy wakacje rozpoczynali i przeżywali w przyjaźni z Bogiem, wtedy On sam nas umacnia, bogaci duchowo i daje mądrość w układaniu sobie życia. Wspierajmy się duchowo nawzajem, modląc się za siebie. Niech zachwyt nad dziełami Boga Stwórcy niech harmonia i ład w przyrodzie daje nam przekonanie, że także ład w człowieku wymagany przez Chrystusa jest nieodzowny dla piękna i szczęścia człowieka.

2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

– w środę – Święto św. Tomasza Apostoła,

– w czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

– w sobotę – wspomnienie błog. Marii, Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– dziś po Mszy św. wieczornej, zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – Msze św. będą o godz. 8.00, 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia i o godz. 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00. Prosimy zgłosić chorych, którzy chcieliby w tym dniu przyjąć Komunię św. w domu. W czasie wakacji będziemy odwiedzać tylko zgłoszonych.

4. A sobota najbliższa jest Pierwszą Sobotą Miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP na godz. 7.45. O godz. 8.00 Msza św. błagalna o rychłą kanonizację błog. Jana Pawła II oraz od godz. 8.30 do 9.30 – adoracja osobista i Różaniec fatimski. Zapraszamy – są wakacje i więcej czasu można poświęcić modlitwie!

5. Informujemy, że w czasie wakacji – kancelaria będzie czynna tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.30 do 17.30. Pilne sprawy będzie można załatwić także codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

6. Wczoraj w Katedrze na Wawelu zakończyła się uroczystą Mszą św. Peregrynacja Cudownego Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej Archidiecezji. My dziś tu w Parafii na każdej Mszy św. chcemy podziękować Bogu Miłosiernemu za nasze Nawiedzenie – uczynimy to teraz przed Najświętszym Sakramentem …..

Back to top