Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 20.01.2013

II Niedziela Zwykła

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską czyli kolędę Roku Pańskiego 2013. Odwiedziliśmy  te domy, które wyraziły chęć przyjęcia  kapłana z błogosławieństwem i modlitwą. Taki jest obraz  Parafii widziany oczami nas, duszpasterzy: wiernych jest ok. 5-ciu tysięcy (dwadzieścia lat temu było ok. 10 tyś.)  Wielu  Parafian odeszło – jedni do wieczności  inni w inne części miasta lub poza. Pozostali  to studenci wynajmujący lub anonimowi, którzy nie chcą spotkania z Księdzem. Przyjęło nas ok. 40% mieszkańców Osiedla Oficerskiego. Za te spotkania serdecznie dziękujemy, spotkaliśmy się z życzliwością, zrozumieniem i prawdziwą wiarą rosnącą w dobrych rodzinach. Ufamy, że nasze błogosławieństwo wzmocni  ich w nowym roku.

Bóg zapłać także za ofiary składane na nowe organy i inne potrzeby Parafii. Pozostałe przeznaczamy na potrzeby Księży emerytów ,Księży chorych na ratowanie życia  nienarodzonych dzieci SOS, na potrzeby misji i misjonarzy.

Pozostałą część na osobiste potrzeby duszpasterzy. Za wszystkie rodziny, z którymi spotkaliśmy się w czasie kolędy odprawimy Nowennę  Mszy św. w środy o 18.00 i w piątki o 15.00. Bóg zapłać!

2. Od dzisiejszej  niedzieli  przeżywamy w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Musimy pamiętać o modlitwie  Jezusa: „Ojcze spraw, aby byli jedno”, bo wciąż Chrystusowy  Kościół jest poraniony niezgodą i niezrozumieniem jedynej, głoszonej przez Bożego Syna Ewangelii. Program nabożeństw ekumenicznych w Krakowie jest wywieszony w gablotach  przykościelnych.

        3. W najbliższym  tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych: w poniedziałek: św.  Agnieszkę, dziewicę i męczennicę.

W tym dniu składamy serdeczne  życzenia wszystkim Babciom wraz z darem modlitwy przed Bogiem. Wiemy, ile pięknych postaw, ile wiary i naszych polskich obyczajów zostało w dzieciach i młodzieży zaszczepionych  przez Babcie! Niech sam Bóg im to wynagrodzi!     

 4. Gorące podziękowanie dla tych, którzy do naszego CARITASU przynoszą  lekarstwa. Pod kierunkiem lekarza zostają one rozdawane potrzebującym. Bóg zapłać! A kto nie ma za co lekarstw wykupić niech przychodzi do naszego gabinetu z receptą.

7. Na zakończenie  polećmy naszych „braci odłączonych” opiece Matki Jezusowej i Matki Jezusowej Owczarnii: Pod Twoją  obronę…

Back to top