Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 25.08.2013

21 Niedziela Zwykła

1. Jutro – 26 sierpnia, wszyscy wierzący Polacy radują się z Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej z Jasnej Góry. Wiele tysięcy, z różnych stron Polski przybyło do Maryi w pieszych pielgrzymkach ( i jeszcze wciąż przybywają!), by Matce Boga okazać swoje przywiązanie, wiarę i zaufanie w Jej macierzyńską pomoc.
Jutro Msze św. będą o godz. 8.00, 15.00 ( w czasie Godziny Miłosierdzia) i o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. odnowimy Akt Zawierzenia MNP Narodu Polskiego – jako znak duchowy i gest miłości do naszej Matki,

2. W najbliższym tygodniu będziemy czcić w Liturgii:

— we wtorek: św. Monikę,

— w środę: św. Augustyna, biskupa i dr Kościoła,

— w czwartek : wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Drugiego września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Od Mszy św. czyli od prośby skierowanej do Boga o błogosławieństwo na ten czas rozpoczniemy nowy rok formacji intelektualnej i duchowej dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 8.00 i 9.30 w poniedziałek – 2. września.

A w najbliższą niedzielę nasz Caritas będzie przed kościołem przyjmował ofiary na podręczniki i przybory szkolne dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Niech takie rodziny zgłaszają się u naszych Księży czy innych katechetów.

4 . Niedziela 8 września – to czas na pielgrzymkę Rodzin do MB Kalwaryjskiej. Już po raz dwudziesty pierwszy!

.Zapraszają do Kalwarii rodziny i tych, którzy swoją modlitwą i ofiarą pragną ich wesprzeć – nasi Pasterze – biskupi krakowscy. Jak co roku organizujemy wspólny wyjazd autokarem. Prosimy chętnych na wspólny wyjazd o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, Inne rodziny niech pojadą do Kalwarii innymi środkami lokomocji. Serdecznie zachęcamy, trzeba koniecznie zobaczyć te radosne rodziny i tłumy rozmodlonych ludzi, którzy u Matki Bożej szukają siły i mądrości do wychowania swoich dzieci. Koniecznie powinny tam być rodziny, które przeżywają problemy małżeńskie czy z wychowaniem dzieci.

4. Jak co roku przychodzą do nas studenci poszukujący mieszkań do wynajęcia na nowy rok akademicki. Kto ma pokój lub mieszkanie do wynajęcia – prosimy adres i kontakt zostawić w Parafii – przekażemy odpowiednim kandydatom.

9. Na koniec: O opiekę Matki Bożej nad naszym narodem i o mocną wiarę dla nas i naszych Rodaków, módlmy się : Pod Twoją obronę……

Back to top