Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 1.09.2013

22 Niedziela Zwykła

1. Jutro 2 września rozpoczyna się kolejny nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. Dzieci z katolickich rodzin rozpoczynają nowy rok od osobistego spotkania z Bogiem na Mszy św. oraz w sakramentach spowiedzi i Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. do kościoła na rozpoczęcie nowego roku : – jutro – o godz. 8.00 – dla Liceum, Gimnazjum i dzieci z klas od I V do VI ,

– i o godz. 9.30 – dla dzieci najmłodszych od klasy I do klasy III.

Pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi. A te dzieci, i młodzież, które nie zdążą się wyspowiadać – dla nich spowiedź na początek roku będzie w piątek 6 września ( który jest Pierwszym Piątkiem miesiąca) rano od 7.30-9.00 i po południu od 16.00 do 19.30

Prosimy was Rodzice zróbcie wszystko co w waszej mocy, aby wszystkie dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny i katechetyczny od spowiedzi i Komunii św. Nie wychowacie dobrze swoich dzieci bez Bożej pomocy i Jego wsparcia! Początek roku szkolnego jest dobrą okazją by to sobie i dzieciom uświadomić! Praca katechetyczna to dla Rodziców i Katechetów podstawowa i i bardzo ważna misja w wychowaniu młodego pokolenia!

2. W tym tygodniu już zaczynamy pracę duszpasterską w grupach przy Parafii:

— W najbliższy czwartek dla dzieci z klas II i I Msza św. i poświęcenie podręczników i przyborów szkolnych o godz. 18.00. Na to spotkanie zapraszamy rodziców.

— powakacyjne spotkanie ministrantów będzie w środę o godz. 17.00,

— kandydatów na ministrantów zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie – w czwartek na godz. 17.00,

— spotkanie z lektorami będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 w piątek,

— scholę i nowe kandydatki zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.00,

— młodzieżowy zespół muzyczny ma swoje spotkania w soboty po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do grupy nowych chętnych chłopców i dziewczęta grających na różnych instrumentach.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 8.00, 15.00, 17.00 – dla dzieci, o 18.00 i 19.00 – ta Msza św. jest inauguracją nowego roku pracy i bogacenia się wewnętrznego dla Oazy młodzieży i Kręgów Rodzin oraz klas trzecich gimnazjum, które w tym roku szkolnym mają przyjąć sakrament bierzmowania. Chorym zaniesiemy Komunię św. w Piątek do domów w godzinach rannych.

4. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii w niedzielę – 8 września. Zapisy do autokaru na wspólny wyjazd w kancelarii lub w zakrystii. Wyjazd będzie w niedzielę o godz. 6.30 od kościoła , powrót ok. 15.30.

Prosimy zapisywać się w najbliższych dniach, byśmy mogli zamówić odpowiedni autokar.

Zachęcamy też do wyjazdów indywidualnych, rodziców z dziećmi, swoimi środkami transportu. Początek pielgrzymki w Kalwarii o godz. 9.00 – Droga Krzyżowa a Msza św. koncelebrowana o godz. 11.00 przy klasztorze.

5. Od dziś jest też z nami, na swojej praktyce duszpasterskiej, kleryk Krakowskiego Seminarium Duchownego Krzysztof Jobda. Witając go serdecznie, ufamy, że zobaczy i pokocha jakże piękną pracę duszpasterską i umocni się w swoim powołaniu do kapłaństwa.

Back to top