Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 22.09.2013

25 Niedziela Zwykła

1. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy następujących świętych:
— w poniedziałek : św. O. Pio, zakonnika ,

— w piątek : wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

…. w sobotę : św. Wacława męczennika, Patrona naszej wawelskiej katedry.

2. Kierując się troską duszpasterską o głębokie życie religijne w Parafii zapraszamy do włączania się w grupy duszpasterskie – dzieci, młodzież i dorosłych. Jest miejsce dla każdego, kto chciałby w swoim życiu pomagać potrzebującym, chorym czy staruszkom, zapraszamy chętnych do Rodziny Różańcowej (każdy może, jak tylko chce, odmówić dziesiątkę Różańca wraz z dwudziestoma członkami Róży) , za nich w każdą I Niedzielę miesiąca jest odprawiona Msza św. Jest też okazja, by przez pomoc w kuchni – pomóc Chrystusowi cierpiącemu w człowieku potrzebującym.

3. Młodzież z gimnazjum zapisuje się jeszcze do wtorku do grup, w których ich przygotujemy do bierzmowania. A we wtorek 24 września jest dla wszystkich kandydatów o godz. 18.00 Msza św. i po niej wybranie odpowiedniej grupy. Klasy I i II mają spotkania co dwa tygodnie, a klasy trzecie spotkania co tydzień. Resztę informacji dla kandydatów – we wtorek na Mszy św. Obecność na tej Mszy św. jest znakiem poważnego potraktowania tego sakramentu!

4. . Podobnie jak w poprzednich latach grupa nauczycieli pragnie gratisowo udzielać korepetycji dla naszych dzieci i młodzieży. Z następujących przedmiotów: j. polski, j. angielski, j. francuski, łacina, matematyka, fizyka, chemia. Prosimy o zgłaszanie się chętnych w kancelarii parafialnej.

5. Msza św. dla najmłodszych dzieci i dzieci przedszkolnych będzie dziś o godz. 14.00. W wychowaniu religijnym jest to niesłychanie ważne, aby dziecko od początku życia stykało się z tajemnicą Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy!

6. W sobotę 28 września w Sanktuarium w Łagiewnikach będzie IV Pielgrzymka dla Członków Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00 i Msza św. o godz. 12.00.

7. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie okazja pomóc chorej na nowotwora dziewczynce Julii. Z puszkami będą wolontariusze z fundacji „Mam marzenie”.

8. Abyśmy żyli i czynili miłosierdzie prośmy Matkę Bożą: Pod Twoją ……..

Back to top