Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 27.10.2013

30 Niedziela Zwykła

             1. W tym tygodniu kończy się miesiąc Różańca św. Jeszcze dziś  nie wiemy ile łask i dla kogo  wyprosili u Matki Bożej  ci, którzy w październiku  brali do ręki Różaniec!? Owoce są na pewno błogosławione. Niech ta ulubiona modlitwa  Maryi stanie się taką każdego z nas.  W czwartek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych.

            2. W piątek 1 listopada przypada  radosne  Święto Wszystkich Świętych. W tym dniu zwracamy swoje duchowe spojrzenie na braci zbawionych, będących w niebie blisko Boga. To ci, „którzy wybielili swoje  szaty we Krwi Baranka i  odnieśli  zwycięstwo nad złem tego świata”. To oni pokazują nam jak mamy żyć, jak mamy zwyciężać i jak dostać się do nieba. Zapraszamy na  Msze św. , które będziemy odprawiać w takich godzinach jak w niedzielę. Nie będzie  Mszy św. z racji I Piątku o godz. 15.00, w tym czasie  jest na Rakowicach procesja w intencji zmarłych.  O godz. 17.30 będą uroczyste nieszpory za zmarłych i o 18.00 ostatnia  Msza św. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów zamiast piątku w sobotę – w godzinach rannych.

            3. Drugi listopad – sobota  to Dzień Zaduszny – w tym dniu przypominamy imiona swoich zmarłych i uświadamiamy, że oni czekają na naszą pomoc. Nie tylko zapalić znicz, postawić chryzantemę, ale ofiarować Mszę św. i Komunię św. w ich intencji – to jest prawdziwa  i skuteczna pomoc zmarłym!   Dzień  Zaduszny – to  I Sobota  Miesiąca – zapraszamy w tym dniu na nabożeństwo  o godz. 7.45, na Mszę  św. o godz. 8.00 i na adorację wraz z Różańcem za zmarłych,  od godz. 8.30 – 9.30.

            4. Dziś i w  najbliższym tygodniu, w zakrystii lub kancelarii parafialnej można podać imiona zmarłych na wypominki roczne, jednorazowe, na Mszę św. gregoriańską, którą odprawiać będziemy codziennie przez 30 dni począwszy  od drugiego listopada  oraz  na Mszę św. koncelebrowaną, zbiorową w Dzień Zaduszny o godz. 18.00.  Przy wyjściu z kościoła  są na ten cel wystawione kartki do wpisania imion zmarłych.

            5.  Nawiedzając kościół  w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a cmentarz w każdy dzień do 8 listopada włącznie,  można uzyskać za zmarłych  ODPUST  ZUPEŁNY. Oczywiście trzeba spełnić  wyznaczone przez Kościół wymagania, znane  powszechnie.

            6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 13-tą rocznicę konsekracji naszego kościoła. Był to dokładnie dzień 5 listopada 2000 roku. To już trzynaście  lat ta świątynia jest własnością samego Boga, a dla nas miejscem  duchowego bogacenia się, miejscem gdzie  odnajdujemy pokój  serca a czasem samego siebie.  Świece zapalone  na filarach zwane „zacheuszkami”, przypominają  o ludziach, którzy tę  świątynię  wybudowali i o wdzięczności Bogu, który zechciał wśród nas zamieszkać. Swoją wdzięczność okażemy Bogu przez adorację.

            7. O czujność i gotowość na spotkanie z Panem prośmy Maryję naszą  Matkę:   Pod Twoją obronę …..

Back to top