Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 10.11.2013

32 Niedziela Zwykła

1. Dziś i w  każdą niedzielę listopada o godz. 17.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej za zmarłych, zwłaszcza tych, których wypominamy w wypominkach jednorazowych.

2. Jutro –  11 listopada obchodzimy wraz z Rodakami –  narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. To Święto znów  wzywa nas Polaków do troski o to  co „Polskę stanowi”,  do kształtowania właściwego i prawdziwego obrazu  naszej Ojczyzny  wobec innych narodów,  a także do  budowania jej na tym samym fundamencie, na którym od ponad tysiąca lat budowali ją nasi ojcowie. Opiece, zawsze o nas zatroskanej i gotowej pomagać Matce Najświętszej Królowej Polski  zawierzamy dalsze losy naszej Ojczyzny. Uczynimy to  w czasie Eucharystii jutro o  godz. 18.00, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Codziennie rano o godz. 7.00 odprawiamy Mszę św. gregoriańską za waszych bliskich zmarłych, zachęcamy do licznego udziału i przyjmowania w ich intencji Komunii św. Msza św. kończy się o 7.30 – można jeszcze zdążyć do pracy. Imiona  zmarłych są wypisane w gablocie przykościelnej.

         4. Jutro w  Liturgii Kościoła wspominamy św. Marcina z Tours, biskupa.

Św. Marcin jest Patronem ks. Marcina Szydłowskiego pracującego od dwóch lat w naszej Parafii. Z okazji imienin życzymy Księdzu obfitości Bożych łask, radości  z powołania kapłańskiego, duchowych sukcesów  w pracy duszpasterskiej i dobrego zdrowia. Szczęść Boże!

         – we wtorek wspominać będziemy św. Jozafata, biskupa i męczennika,

         – w środę – pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,

         – a  w sobotę Matkę Bożą Miłosierdzia – Ostrobramską,

5. Na koniec – módlmy się o wieczne  zbawienie i niebo dla naszych zmarłych:  O mój Jezu,  przebacz nam  nasze  grzechy…

       

Back to top