Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 14.04.2013

3 Niedziela Wielkanocna

1. Dziś kończy się Tydzień Miłosierdzia. Pozostaje nam  przesłanie Jezusa Miłosiernego, byśmy „byli miłosierni jak On jest miłosierny” przez całe życie i na wiele sposobów.

Zapraszamy dziś na godz. 14.30 wszystkich naszych chorych, niepełnosprawnych, Parafian w podeszłym wieku i innych, „którzy się  źle mają” , na Mszę św. w czasie, której udzielimy im Sakramentu Namaszczenia Chorych. Niech rodzina, sąsiedzi czy inni ludzie dobrej woli pomogą im w dotarciu do kościoła na to nabożeństwo!

Po nabożeństwie  zapraszamy na spotkanie przy stole w sali widowiskowej.

            2. Następna niedziela w całym Kościele to Niedziela Chrystusa Dobrego Pasterza – dzień wielkiej modlitwy Kościoła o powołania do służby Bogu w kapłaństwie  i życiu zakonnym. Wśród tych modlitw niech nie braknie i tej: o powołania z naszej wspólnoty. W ciągu 25 lat  mieliśmy tylko jedne prymicje kapłańskie! Powołania kapłańskie i zakonne są najlepszym sprawdzianem autentycznego życia religijnego  rodzin.

Krakowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie przy ul. Podzamcze 8 zaprasza na Dzień  Otwarty w najbliższą sobotę 20 kwietnia – młodzież  męską maturalną  i młodszą. Będzie można  zobaczyć  z bliska, jak przygotowują się do pracy duszpasterskiej i jak zdobywają  świętość klerycy naszej Archidiecezji.  Zaprasza  Ks. Rektor i Księża  Przełożeni Seminarium.

            3. Nasze nowe organy kościelne są gotowe!!! Czeka je jeszcze odbiór techniczny przez Komisję Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej, a potem poświęcenie przez Ks. Biskupa. Poświęcenie planujemy na 12 maja o godz. 18.00.

             4. Na zakończenie prośmy Matkę Miłosierdzia o zapał w głoszeniu i czynieniu miłosierdzia: Pod Twoją  obronę…

Back to top