Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 3.02.2013

Ogłoszenia duszpasterskie  –  3.02.2013 r.

IV Niedziela  Zwykła

1. Przeżywamy niedzielę, która jest Dniem Pańskim, Dniem  Świętym. Na straży tego  Dnia stoi Przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś Dzień Święty święcił”, oraz przykazanie kościelne: „W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych”. To sam Bóg staje w obronie człowieka  pokazując mu najlepszy sposób na mądre przeżywanie swego i życia i Dnia Świętego. Bądź my Bogu za to  nieustannie wdzięczni.

2. Dziś wspominamy św. Błażeja, biskupa, we wtorek św. Agatę, dziewicę i męczennicę,  w środę wspomnienie męczenników: Pawła Miki i jego towarzyszy.

W piątek o 15.00 Godzina Miłosierdzia – w trwającym Roku Wiary o tej Godzinie odprawiamy Mszę św. do Miłosierdzia Bożego.  Przyjmujemy na tę  Mszę św. najpilniejsze i w najtrudniejszych sprawach wasze intencje.  Prosimy je zgłaszać u Księży w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

3. Od wczoraj rozpoczął się w naszej Parafii kurs lektorski dla chłopców ze wszystkich Parafii naszego  Dekanatu. Gdyby w naszej wspólnocie byli chłopcy chętni do czytania Pisma św. w kościele, niech zgłoszą się jeszcze – w sobotę o godz. 9.00.

5. Odmówmy na koniec modlitwę do św. Michała Archanioła…

Back to top