Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 31.03.2013 – Wielkanoc

Ogłoszenia duszpasterskie –  31.03.2013 r.

WIELKANOC

 

Niech Zmartwychwstały Jezus, Który jest Źródłem i Dawcą Pokoju, Radości, Miłości i Nadziei znajdzie wśród was takich, którzy tymi darami nie wzgardzą, ale  z największą czcią i radością je przyjmą. Niech to przyjęcie ubogaci was uświęci i przyniesie nieodpartą chęć dzielenia się tymi darami z innymi, bo wtedy ludzie i świat staną  się lepsi, bogatsi i radośniejsi. Taki  świat dla człowieka stworzył i zorganizował Bóg – o czym przypomina nam znów Zmartwychwstały Jezus.

          Niech zdrowie, radość, ludzka życzliwość i poczucie godności i  piękna  życia towarzyszą wam, nie tylko w te Święta, ale  nieustannie.  Szczęść Boże!

A oto kilka ogłoszeń duszpasterskich:

            Najpierw składamy  serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, dzięki którym godnie i  pobożnie przeżyliśmy   uroczystości Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać służbie liturgicznej (ministrantom,  lektorom i młodzieży i scholi) za gorliwą i pełną poświęcenia służbę przy ołtarzu i  tym, którzy zadbali o wystrój kościoła  i kwiaty.  A wam wszystkim, którzy uczestniczyliście w nabożeństwach Świętego  Triduum Paschalnego , za waszą wiarę i budującą pobożność.   Bóg zapłać!!

Szczególne podziękowanie dla tych, którzy na Święta podzielili się tym co mają z biedniejszymi od siebie. Wiele paczek żywnościowych zostało dostarczonych przez  nasz Caritas  do domów potrzebujących wraz  z życzeniami  od całej Parafii.  Bóg zapłać!

            1. Dziś Msze św. jak w  niedziele.

            2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkiej Nocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak   w niedzielę – na Mszy o godz. 13.00 udzielimy chrztu św. dzieciom.

Jutrzejsze ofiary składane przez was już tradycyjnie przesyłamy na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz  dla Papieskiego Uniwersytetu im. Jana Pawła w Krakowie ,  które to uczelnie  od wielu lat kształcą   katolicką, polską  inteligencję. Bóg zapłać!  

           3. Od Wielkiego Piątku codziennie po Mszy św. wieczornej odprawiamy Nowennę przed Świętem  Miłosierdzia Bożego – program i intencje  Nowenny podał sam Pana Jezus przez S. Faustynę.

Ta Nowenna ma nas duchowo przygotować do  ODPUSTU  PARAFIALNEGO który uroczyście obchodzimy w Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na centralną , koncelebrowaną  Mszę św. o godz. 12.00, w czasie  której uczcimy Boże Miłosierdzie.

Mszy św. o godz. 13.00 nie będzie. Natomiast zgromadzimy się na Mszy św.  w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00, by modlić się o „miłosierdzie dla nas i całego świata:.  W tę  niedzielę  nawiedzając kościół można uzyskać odpust zupełny za siebie lub zmarłych. Na  Mszę św. o godz. 12.00 są zaproszeni wszyscy  kapłani z Dekanatu.

Uroczyste błogosławieństwo…

 

   

 

Back to top