Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Boże Ciało 2014

Ogłoszenia duszpasterskie – 30.05.2013 r.

Boże Ciało

 

 

1.  Dziś w Uroczystość Bożego Ciała – na każdej Mszy św. –  rozpoczynamy święty czas rekolekcji czyli duchowego przygotowania  do spotkania z Jezusem Miłosiernym, który w swoim Cudownym Wizerunku odwiedzi w niedzielę naszą wspólnotę parafialną.  Dziś  Msze św. jak w niedzielę, z wyjątkiem, zamiast Mszy św. o 13.00  będzie Msza św.  koncelebrowana o godz. 16.00 i po niej procesja ulicami:  Bema, Orląt Lwowskich i Bandurskiego. Ołtarze  będą  u wejścia w ul. Bema, drugi na początku ul. Orląt, trzeci przy ul. Bandurskiego i czwarty przy kościele.  Bóg zapłać za  przygotowanie ołtarzy grupom duszpasterskim.  Zapraszamy na procesję dzieci w strojach komunijnych, w strojach regionalnych –do  sypania kwiatów, niech  młodzież uczy się dawać świadectwo o swojej wierze w Boga, niech też w procesji wezmą udział ludzie chorzy, niepełnosprawni i najmniejsze dzieci na wózkach. Prosimy odpowiednio udekorować okna i balkony – na znak szacunku dla przechodzącego Pana i Stwórcy. Prosimy też z trasy procesji usunąć na ten czas samochody! Po procesji będzie  Msza św. ok. godz.  18.00.

 

            2. Rekolekcje będą trwały do niedzieli. Pragniemy zwrócić uwagę na nauki dla małżonków – w piątek o godz. 19.00, dla chorych – w sobotę o godz. 11.00 i nowość: w sobotę na 14.00 zapraszamy najmniejsze dzieci na nabożeństwo i specjalne błogosławieństwo dla dzieci. Programy staraliśmy się dostarczyć do wszystkich  domów, są w gablotach i na stronie internetowej i  przy wyjściu z kościoła.

Spowiedź rekolekcyjna będzie w sobotę: od godz. 7.00- 12.00 i 16.00 -19.00.

 

A w niedzielę o godz. 17.30 oczekujemy przybycia  Naszego Gościa – Jezusa Miłosiernego. Ok 17.45 przywitanie Obrazu i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca, a po Mszy św. Okazja do uczczenia  Relikwii. Kto by nie zdążył na tę  Mszę św. zapraszamy na godz. 21.00, będzie odprawiona  Eucharystia przez kapłanów Rodaków i pracujących w poprzednich latach w Parafii.

Cudowny Obraz i Relikwie będą u nas 24 godziny – mamy zatem dużo czasu, aby się spotkać z Jezusem!

 

            3. O błogosławione owoce duchowe rekolekcji i Nawiedzenia, prośmy Matkę Najświętszą: Pod Twoją obronę …….. 

 

 

Back to top