Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 12.01.2014

Święto Chrztu Pańskiego

1.  Po chrzcie Jezusa w Jordanie ….. „otworzyły się niebiosa”.

„Dlaczego się otworzyły?   Byś się dowiedział, że dzieje się to również wtedy, gdy przyjmujesz chrzest, gdyż  Bóg powołuje cię do niebieskiej ojczyzny i pokazuje, że  ziemią nie masz za wiele do czynienia. Uwierz, nawet jeśli tego nie widzisz!” – przypomina św. Jan Chryzostom.  Warto o tym pomyśleć!

         2. Od następnej niedzieli Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W gablotach  można  zapoznać się z różnymi nabożeństwami ekumenicznymi,  odprawianymi w w różnych kościołach Krakowa – także u braci odłączonych.

3. W tym tygodniu kończymy kolędę czyli  odwiedziny duszpasterskie. Odwiedzimy jeszcze rodziny mieszkające przy ulicach: Chłopickiego, Misiołka, Kieleckiej, Brodowicza, Prażmowskiego i Moniuszki.   

Gdyby zaszła taka sytuacja, że ktoś w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć Księdza, lub był nieobecny z innej przyczyny, albo przez pomyłkę został pominięty, a  chciałby  poświęcić na nowy rok swoje mieszkanie prosimy zgłosić i ustalić termin kolędy    osobiście  u Księży lub telefonicznie. Numery telefonów są podane na parafialnej  stronie internetowej. To mogą być terminy wieczorne lub popołudniowe od najbliższego czwartku. .

4. Jeszcze jedna informacja i zachęta do modlitwy: w tym tygodniu zmarła nasza parafianka + dr Barbara Niemiec, niezmiernie  zasłużona dla duchowego życia Parafii, a w poprzednim okresie swego życia dla Ojczyzny i Solidarności. Od 12 lat redaktorka naszej parafialnej gazety „Na Skale”. Uczestniczyła czynnie w wielu grupach duszpasterskich, bardzo pomocna i życzliwa dla duszpasterzy! Jej kilkuletnie zmaganie się z chorobą, przyjmowanie jej jako łaski Miłosiernego Boga

I ofiarowanie jej za innych – było budujące. Pogrzeb będzie w środę: o godz. 9.30 Różaniec – tu w kościele – i o 10.00 koncelebrowana Msza św.  pogrzebowa, a po niej odprowadzenie ciała na cmentarz Rakowicki.

Modlitwa, to najpiękniejsza forma wdzięczności, dajmy ją teraz ś.p. Barbarze

Zdrowaś  Maryjo ……. Dobry  Jezu, a nasz Panie ….(3 x)

 

Back to top