Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 13Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 29.06.2014 r.

13 Niedziela Zwykła – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 

            1. Dwaj najwięksi Apostołowie Kościoła Chrystusowego św. Piotr i św. Paweł przypominają nam dziś, że jesteśmy członkami tego jedynego, Chrystusowego Kościoła i byśmy o ten Kościół dbali i troszczyli się o niego. Można dodać: byśmy mu nigdy nie przynosili wstydu!

2. Pierwsza niedziela wakacji. To czas wypoczynku fizycznego ale i wzrostu duchowego. Ideałem jest abyśmy wakacje rozpoczynali i przeżywali w przyjaźni z Bogiem, wtedy On sam nas umacnia, bogaci duchowo i daje mądrość w układaniu sobie życia. Wspierajmy się duchowo nawzajem, modląc się za siebie. Niech zachwyt nad dziełami Boga Stwórcy niech harmonia i ład w przyrodzie daje nam przekonanie, że także ład w człowieku wymagany przez Chrystusa jest nieodzowny dla piękna i szczęścia człowieka.

3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

            – w poniedziałek – po Mszy św. wieczornej będzie ostatnie

                                                nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ,

– w czwartek – Święto św. Tomasza Apostoła,

– w piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

            4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca – Msze św. będą o godz. 8.00, 15.00 – w czasie Godziny Miłosierdzia i o godz. 18.00. Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 17.00. Prosimy zgłosić chorych, którzy chcieliby w tym dniu przyjąć Komunię św. w domu. W czasie wakacji będziemy odwiedzać tylko zgłoszonych.

5.   A sobota najbliższa jest Pierwszą Sobotą Miesiąca – nabożeństwo   ku czci Niepokalanego Serca NMP na godz. 7.45. O godz. 8.00 Msza św. „O wstawiennictwo św.   Jana Pawła II nad naszą Parafią” oraz od godz. 8.30 do 9.30 – adoracja osobista i Różaniec fatimski. Zapraszamy – są wakacje i więcej czasu można poświęcić modlitwie!

6. Informujemy, że w czasie wakacji – kancelaria będzie czynna tylko po południu: w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 16.30 do 17.30. Pilne sprawy będzie można załatwić także codziennie bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8.00.

         7. Na zakończenie pomódlmy się o opiekę Matki Bożej na czas wakacji i urlopów: Pod Twoją obronę ………

 

 

Back to top