Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 17 Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.07.2014 r.

16 Niedziela Zwykła

 

            1. W najbliższym tygodniu zwrócimy się z modlitwą do świętych, których w Kalendarzu Liturgicznym wspominamy:

            – we wtorek –    do św. Marii Magdaleny,

            – w środę – do św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,

            – w czwartek – do św. Kingi, dziewicy,

            – a w piątek – Święto św. Jakuba, Apostoła, oraz Patrona podróżujących i kierowców – św. Krzysztofa. Zapraszamy, jak co roku w tym dniu do poświęcenia samochodów i innych pojazdów.   O godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji kierowców a po niej poświęcimy pojazdy. Prosimy je ustawić na placu przykościelnym, na wjazdach oraz na chodnikach w pobliżu kościoła.

                       Przy tej okazji pragniemy poinformować, że od 11 lat istnieje przy Komisji Episkopatu d/s Misji tzw. MIVA Polska, która prowadzi akcję zakupu środków transportu dla misjonarzy polskich. Akcja: „Św. Krzysztof” – to wezwanie do kierowców: podaruj i Ty polskim misjonarzom 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże.Ta akcja jest równocześnie wezwaniem i apelem do wszystkich kierowców o trzeźwą i bezpieczną jazdę i o przestrzeganie przepisów drogowych. A to już dotyczy wszystkich nas.

Zapraszamy zatem wszystkich kierowców i podróżujących – w najbliższy piątek – do wspólnej modlitwy a wtedy będzie okazja pomóc misjonarzom kupić różne środki transportu, by mogli dojechać do odległych miejsc z Ewangelią Jezusa Chrystusa. Z takich ofiar już w ponad 50-ciu krajach otrzymali środki transportu do głoszenia Ewangelii. Na ten cel będzie można złożyć ofiarę w czasie Mszy św. w piątek lub też w innym czasie. Bóg zapłać!

            – w sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia wraz z zachętą, aby swoją mądrość życiową i miłość przekazywali odważnie swoim wnukom.

            2. „Zycie nie musi boleć!” – pod takim hasłem w najbliższy wtorek w sali Klubu Seniora, Specjalista d/s Rehabilitacji zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące naturalnego leczenia chorób reumatycznych i zespołów bólowych kręgosłupa, stawów, nadciśnienia, cukrzycy i innych schorzeń. Każdy uczestnik, będzie mógł skorzystać z bezpłatnego zabiegu. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są do zabrania zaproszenia.

3. Na koniec zwróćmy się z modlitwą do św. Krzysztofa, Patrona kierowców:

         O Panie, daj mi pewną rękę, dobre oko, doskonałą uwagę, bym nie pozostawił za sobą płaczącego człowieka. Ty jesteś Dawcą Życia – proszę Cię przeto, spraw bym nie stał się przyczyną kalectwa czy śmierci tych, którym Ty dałeś życie. Zachowaj o Panie wszystkich, którzy będą mi towarzyszyć od jakichkolwiek nieszczęść i wypadków. Naucz mnie, bym kierował pojazdem dla dobra drugich i umiał opanować pokusę przekraczania granicy bezpieczeństwa szybkości. Spraw, aby piękno tego świata, który stworzyłeś, wraz z radością Twej łaski, mogły mi towarzyszyć na wszystkich drogach moich. Amen.

 

Back to top