Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 30.11.2014

I Niedziela Adwentu 

  1. Przed nami „ADWENT” czas oczekiwania na przyjście Jezusa do nas w Święta Bożego Narodzenia. Na to spotkanie trzeba się duchowo przygotować! Poczujmy się odpowiedzialni za ten święty czas w naszym życiu i za to co Chrystus przychodząc na świat: zastanie w naszym sumieniu, sercu, w naszych rodzinach i narodzie? Właściwie przeżyty czas Adwentu daje gwarancję radości szczęśliwie przeżytych Świąt Bożego Narodzenia!  

To dziś kierujemy do wszystkich serdeczne zaproszenie do udziału w Roratach czyli Mszy św. ku czci Maryi, czekającej razem z nami na Jezusa, a odprawianej codziennie o świcie czyli o godz. 6.30. Niech nikt nie mówi „to nie dla mnie!” Bo to może być szansa dla wielu z nas, pięknego przeżycia Adwentu i przekonania się samemu – dla jakich wartości żyję i czy stać mnie na zwycięstwo ducha nad ciałem!

Niech to piękne adwentowe nabożeństwo zgromadzi dzieci i młodzież, rodziców i starszych, niech dzieci z lampionami w rękach będą znakiem tego, że Chrystus jako dziecko stanie wśród nas i przyniesie nam  światło życia. Liczymy bardzo na rodziców, którzy zechcą pomóc swym dzieciom przeżyć to bardzo piękne, choć trudne doświadczenie, gdy człowiek kierowany czystą miłością do Boga pokonuje słabości ciała mocą ducha.

Niech dzieci przynoszą codziennie swoje dobre uczynki wypisane na kolorowych serduszkach, którymi na Święta ustroimy choinkę przy żłóbku Pana Jezusa. A figurka Matki Bożej codziennie losowana i zabierana do domu przez dzieci będzie znakiem opieki Maryj nad ich rodziną. Roraty codziennie o 6.30, dzieci niech w niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 11.00. W tym roku na Roratach poznamy bliżej postać i dzieło życia św. Teresy z Avilla.

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. ku czci Bożego Serca będą o 6.30 – Roraty, o 8.00, o 15.00 – w Godzinie Miłosierdzia, o 17.00 i o 18.00 – na tę Msze św. zapraszamy także : kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum, młodzież i Kręgi Rodzin. Spowiedź rano od 6.00 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

W I Sobotę miesiąca: nabożeństwo o 7.45, Msza św. o 8.00 i adoracja od 8.30 – 9.30.

  1. We wszystkie niedziele Adwentu o godz. 7.20 zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Serca NMP. .
  2. Jak w innych kościołach tak i u nas od następnej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny – jako Wielkie Dzieło Pomocy Świątecznej dla Dzieci – bo na taki cel są przeznaczone ofiary przez was składane.

Będzie też okazja pomóc biednym przez złożenie żywności do kosza, który będzie wystawiony w kościele i w naszym   Zielonym Pasażu.

  1. Tak jak w poprzednie lata Siostry Józefitki pracujące w naszej Parafii przyniosą do waszych domów poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatek – jako znak Chrystusa jest znakiem łączności i jedności wszystkich Parafian jako wspólnoty Kościoła. Siostry przynoszą wam też dobre słowo i dar modlitwy. Przyjmijcie je otwartym sercem, a wasza hojność jest wkładem w dzieła duszpasterskie, które prowadzimy w Parafii. Bóg zapłać!
  2. Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem będzie w następną niedzielę o godz. 14.00. Siostra Rita czeka na Rodziców w salce przy kościele – w sobotę w godz. od 16.00 – 18.30.

Seniora.

  1. Abyśmy wszyscy głęboko przeżyli rozpoczynający się Adwent prośmy Matkę Bożą : Pod Twoją ……….

 

 

Back to top