Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 2.02.2014

IV Niedziela  Zwykła – Święto Ofiarowania Pańskiego.

         1. Dziś w Ewangelii słyszymy słowa Symeona o Chrystusie, Który do końca świata będzie znakiem sprzeciwu wobec zła i ludzi, którzy czynią zło. Każdy z nas – uczniów  Jezusa musi się z tym liczyć, że idąc za NIM stanie się obiektem sprzeciwu, drwin czy innych cierpień. To także jest wpisane w cenę naszego zbawienia! Niech światło poświęconej  dziś świecy przypomina nam o tym!

         2. Jutro w Liturgii wspominamy św. Błażeja, biskupa,

–  w środę  św. Agatę, dziewicę i męczennicę,

–  a w czwartek  wspomnienie męczenników: Pawła Miki i jego towarzyszy.

3. W tym tygodniu przypada  Pierwszy Czwartek Miesiąca  – zapraszamy na Godzinę Świętą o 17.00. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy Bogu dziękować za to, że jest z nami w Eucharystii i za to, że daje nam szafarzy tego Największego Sakramentu. Będzie  to też modlitwa o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa i służby zakonnej.

W piątek najbliższy – Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. będą o godz. 8.00, o 15.00 w czasie Godziny Miłosierdzia (tę  Mszę św. sprawujemy w  najpilniejszych i w najtrudniejszych sprawach waszego życia czy waszych bliźnich), będą jeszcze  dwie  Msze św. o 17.00 i 18.00.   Spowiedź rano od 7.30 i po południu od 16.30. Chorym zaniesiemy Komunię św. do domów w godzinach rannych.

4. Bóg zapłać za wasze ofiary dziś  złożone na tacę, na prośbę Episkopatu prześlemy je dla  Sióstr klauzurowych w zamkniętych klasztorach. Jest to mały nasz dług wdzięczności za ich modlitwy za nas ofiarowane w dzień i nierzadko w nocy.

5. Odmówmy na koniec modlitwę do św. Michała Archanioła , tę, którą przy każdej odprawianej Mszy św. odmawiał błog. Jana Paweł II:  Święty Michale Archaniele …….

Back to top