Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ogłoszenia na 21 Ndzzw

Ogłoszenia duszpasterskie – 24.08.2014 r.

21 Niedziela Zwykła

 

 

  1. We wtorek – 26 sierpnia ,przeżywać będziemy i świętować z duchową radością Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej z Jasnej Góry. To nasze, typowo polskie Święto dziękczynienia za wielowiekową, matczyną opiekę nad naszym narodem i każdym z nas. Wraz z kolejnymi grupami pielgrzymów na Jasnej Górze uczcijmy w swoim kościele Matkę Bożą Częstochowską, przez udział we Mszy św.!  

Msze św. będą – we wtorek – o godz. 8.00, o 15.00 ( w czasie Godziny Miłosierdzia) i o godz. 18.00. Na wszystkich Mszach św. odnowimy Akt Zawierzenia MNP Narodu Polskiego.

  1. W tym tygodniu będziemy czcić jeszcze w Liturgii:

 

— w środę : św. Monikę,

—   w czwartek : św. Augustyna, biskupa i dr Kościoła,

—   w piątek : wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

—   a w sobotę młodzież uczestnicząca w rekolekcjach wakacyjnych Ruchu Światło-Życie oraz Domowego Kościoła i ministranci i lektorzy – są zaproszeni do Kalwarii Zebrzydowskiej na tradycyjną Pielgrzymkę (już 42!).

           3. Pierwszego września dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny.

Od Mszy św. błagalnej czyli od prośby skierowanej do Boga o udzielenie błogosławieństwa na czas nowego roku formacji intelektualnej i duchowej Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św.- w poniedziałek 1 września – o godz. 8.00 i 9.30.

A w najbliższą niedzielę nasz Caritas będzie przed kościołem przyjmował ofiary na podręczniki i przybory szkolne dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Niech takie rodziny zgłaszają się u naszych Księży czy innych katechetów. Mogą to zrobić przez wychowawców czy katechetów w szkole.                                                                                                                                                         

            4 . Niedziela   7 września – to czas na pielgrzymkę Rodzin do MB Kalwaryjskiej. Już po raz dwudziesty drugi!!

.Zapraszają do Kalwarii rodziny i tych, którzy swoją modlitwą i ofiarą pragną ich wesprzeć – nasi Pasterze – biskupi krakowscy.

Jak co roku organizujemy wspólny wyjazd autokarem. Prosimy chętnych na wspólny wyjazd o zapisywanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, Inne rodziny niech pojadą do Kalwarii innymi środkami lokomocji. Serdecznie zachęcamy, trzeba koniecznie zobaczyć te radosne rodziny i tłumy rozmodlonych ludzi, którzy u Matki Bożej szukają siły i mądrości do wychowania swoich dzieci. Koniecznie powinny tam być rodziny, które przeżywają problemy małżeńskie czy z wychowaniem dzieci.

         4. Jak co roku przychodzą do nas studenci poszukujący mieszkań do wynajęcia na nowy rok akademicki. Kto ma pokój lub mieszkanie do wynajęcia – prosimy adres i kontakt zostawić w Parafii – przekażemy odpowiednim kandydatom.

            9. Na koniec: O opiekę Matki Bożej nad naszym narodem i o mocną wiarę dla nas i naszych Rodaków, módlmy się : Pod Twoją obronę……

 

 

Back to top